Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

MİLLETVEKİLİ BELGİN UYGUR’DAN SINDIRGI ÇIKARTMASI

MİLLETVEKİLİ BELGİN UYGUR’DAN SINDIRGI ÇIKARTMASI

AK Parti Balıkesir Milletvekili, Adalet Komisyonu Kâtip Üyesi ve KEFEK Komisyonu Üyesi Av. Belgin Uygur, Sındırgı ilçesinde bir dizi temaslarda bulundu. Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, Tarım ve Orman İl Müdürü Erkan Alkan ile birlikte yeni kurulan Bereket Versin Kadın Kooperatifinde incelemelerde bulundu.

Milletvekili Uygur, beraberindeki heyet ile ilk olarak Sındırgılı hemşehrileriyle selamlaştı, esnafı dolaşarak, hayırlı işler diledi. Yağcıbedir halısı dokuyan atölyede kadınlarla bir araya gelen Milletvekili Uygur da onlarla birlikte halı dokudu. Uygur, ünü dünyaya yayılan, çok değerli bir kültür hazinesi olan bu halıları dokuyarak yaşatan kadınlara yürekten teşekkür ettiğini ifade etti.

Milletvekili Uygur, Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, Tarım ve Orman İl Müdürü Erkan Alkan ve AK Parti Sındırgı İlçe Başkanı Mehmet Cemil Atla ile birlikte Sındırgı Belediyesi Eğitim Merkezi’ni ziyaret ederek burada gerçekleşen çalışmalar hakkında bilgi aldı. Belediye Başkanı Ekrem Yavaş’a makamında yaptığı ziyarette ise ilçede yapılan projeler hakkında istişarede bulundu. Ardından bu projelerden Jeotermal Sera Alanı ve Kocahan Cumhuriyet Çarşısı inşaat alanında incelemelerde bulundular. Her iki projenin de ilçe için çok değerli projeler olduğunu ifade eden Uygur, Sındırgı’ya hizmet yolunda bu güzel adımları attığı için Belediye Başkanına teşekkür etti.

Geçtiğimiz aylarda vefat eden Camikebir Muhtarı Savaş Çiğdem’in evine taziyede bulunun Uygur, ailesine ve çocuklarına sabırlar diledi. Son olarak Emendere Köyüne de bir ziyarette bulunan Uygur, burada Muhtar Davut Dağlar ile bir araya geldi. Ülke TV’nin sevilen yapımlarından En İyisi Gezmek programının Emendere köyünde yaptığı çekimlere de konuk olan Uygur, ilçenin zengin kültürü hakkında bilgi verdi.

KADIN KOOPERATİFLERİNİN SAYISINI ÇOĞALTMAYA VE GÜÇLENDİRMEYE DEVAM EDİYORUZ

Milletvekili Uygur, Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, Tarım ve Orman İl Müdürü Erkan Alkan, AK Parti Sındırgı İlçe Başkanı Mehmet Cemil Atla ve beraberindeki heyet Sındırgı’da yeni kurulan Bereket Versin Kadın Kooperatifini ziyaret etti. Balıkesir’de Kadın Kooperatiflerinin sayılarını artırmak için gayret ettiğini dile getiren Uygur bu amaçla Sındırgı’da yeni kurulan Bereket Versin Kadın Kooperatifini Belediye Başkanı ve Tarım ve Orman İl Müdürü ile ziyaret ettiklerini ifade etti. Milletvekili Uygur “Bereket Versin Kadın Kooperatifimiz ilçemizde yeni kuruldu. Kuruluş aşamalarının tamamlanması hususunda bizzat takibini yapacağımı burada ifade ettim. Ayrıca faaliyetlerinin hızlanması için de neler yapabileceğimiz konusunda Belediye Başkanımız, Tarım ve Orman İl Müdürümüz ve Kooperatifimizin Başkanı Şengül Topçu ile istişare ettik. Geleneksel el sanatları ve bereketli topraklarımızdan yöresel gıdaların üretimi konusunda çok değerli üretimler hedefleyen kooperatifimiz hayırlı olsun.

Kadın Kooperatiflerimizin ülkemizde sayılarının artması için Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ilgili tüm Bakanlıklarımız ve kurumlarımız aracılığıyla çok önemli politikalar hayata geçirildi. Kadınlarımız çok güçlüler, biz istiyoruz ki bu güçlerini bir araya gelerek daha da artırsınlar. Kadınlarımız yeter ki istesinler devletimiz tüm kurumlarıyla her türlü desteği veriyor. Ben Balıkesir’de Kadın Kooperatiflerimizin yaygınlaşmasını çok istiyorum ve bir süredir ilgili kurumlarımıza birlikte istişare ve görüşmelerimi gerçekleştiriyorum. Bizleri bugün ağırlayan Kooperatifimizin değerli hanımlarına emekleri için teşekkür ediyor ve çalışmalarında başarılar ve bereketli işler diliyorum” dedi.

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete