Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

MİLLETİN AKLI İLE ALAY EDİLİYOR

Mustafa Koçal

Mustafa Koçal

Numan Kurtulmuş’a Osman Öcalan’ın TRT de programa çıkarılması ile ilgili bir soru soruluyor. Numan Bey “bunun cevabını TRT yönetimi vermelidir” diyor. “Bizim haberimiz yok, TRT çıkarmış, hesabını onlar vermeli” demeye getiriyor yani. Numan beye sorulması gereken soru “o zaman TRT başkanını neden görevden almıyorsunuz? Bu kurum bakanlığa bağlı bir kurum.” Numan Bey topu TRT’nin kucağına atmaya çalışıyor.  Buna milletin aklı ile dalga geçmek denir. TRT 74 askerimizin katili olan ve kırmızı bültenle aranan bir kişiyi hiç kimseye sormadan yayına çıkardı ise derhal görevden alınması gerekmez mi? Nerede TRT’den sorumlu bakan? Nerede MİT? Nerede emniyet? Çünkü kırmızı bültenle aranan kişi yayına çıkmış. Hemen tutuklanması gerekmez mi? Aranan bir vatandan yayına çıktığında hemen yayından çıkarken tutuklanıyor. Bu olay defalarca oldu. O zaman Osman Öcalan neden tutuklanmadı? Numan Beyin bu sorulara da cevap vermesi gerekmez mi?

Cumhurbaşkanı “TRT reyting yapmayı düşünmüştür” anlamına gelen bir söz söyledi. Devletin TV’si reyting uğruna ülkeni itibarını zedeleyebilir mi? Hem de vatandaşların elektrik faturalarından her ay pay alan bir kurum. Benim kafama takılan bir şey var. Bu Osman Öcalan kırmızı bültenle aranıyor. Kırmızı bültenle aranmanın bir anlamı vardır. “Biz bu kişiyi bulamıyoruz. Sizde bize yardımcı olun” diye diğer ülkelerden de yardım istemektir. Böyle bir durumda olan kişi TRT’de yayına çıkıyor. Bu kişi uzaydan gelip de yayına çıkmadı! Demek ki yeri yurdu bazı makamlarca biliniyormuş. Seçimde yardım istemek için çağrılmış. Şimdide yayına çıkmasının üzeri kapatılmaya çalışılıyor. Neden hala tutuklanmadı? Hemde kendi ayağı ile hazır gelmişken!

Amerika’daki bir gazetede Karayılanın makalesi çıktı diye gazete eleştiriliyor. Önce kendi gözünüzdeki merteğe bakın. Ondan sonra başkasının gözündeki çöpe bakın. Bu olayın üzeri kapatılamaz. Bu olayda kimlerin sorumluluğu varsa bulunmalıdır. Çünkü ülkenin itibarı zedelenmiştir. Ayrıca şehitlerimizin kemikleri sızlatılmıştır. Şehit aileleri bu olay yüzünden daha da hüzünlenmişlerdir.

Seçimlerde muhalefete teröristlerle işbirliği yapıyorlar diye bas bas bağıran cumhur ittifakı değil miydi? “Bunlar Kandil’den emir alıyorlar denilmedi mi? Kendilerinden olmayanlar aslı astarı olmayan şeylerle itham edilmedi mi? 

Osman Öcalan TRT’de canlı yayına çıkacak. Barış süreci sonlandırıldığından bu yana Öcalan ile hiç kimseyle görüştürülmeyecek. Seçime günler kala avukatların görüşmesine izin verilecek. Avukatlardan istenen cevap gelmeyince başka bir akademisyen gönderilecek. Bu akademisyenin getirdiği mektup Anadolu Ajansı aracılığı ile yayınlanacak. Kuzey Irak’tan Barzani gelecek. Osman Öcalan seçime 2 gün kala TRT’de canlı yayına çıkarılacak. Cumhur ittifakı bunlarla muhalefet işbirliği yapıyor denilecek. Kimin işbirliği alenen ortaya çıkmıştır. Bu TRT’nin birinci olayı değil. Ergenekon davalarının başlamasını sağlayan Kanada’da Haham başı olan kişiyi de canlı yayına bağlamıştı. Artık millet kimin kiminle işbirliği yaptığını öğrendi. Bu seçimde yapılan bu olaylar vatandaş tarafından çok iyi anlaşıldı. Cumhur ittifakı bu günlerde çırpındıkça batıyor. Hey gidi Devlet Bahçeli hey. Osman Öcalan için tek kelime etmiyor. Öcalan’ın ailesi görüşmeye gitme talebinde bulunmuş, ret edilmiş. Çünkü şimdilik Öcalan ile işleri bitti. Ülke küçük düşürüldü. Ülkenin itibarı zedelendi. Osman Öcalan’ın TRT’ye çıkarılmasında TRT’nin kendi başına karar vermesi mümkün değildir. MİT’in haberi olmamış olamaz. Çünkü Osman Öcalan’ın yerini MİT’ten başkası bilemez. Emniyetin haberini olmaması da mümkün değildir. Şayet haberi olmamış olsaydı hemen harekete geçip tutuklarlardı. Sarayın haberi olmadan böyle bir kişiyi yayına çıkaramazlar. Cumhurbaşkanı “ben kırmızı bültenle arandığını bilmiyordum” dedi. Bunun anlamı “bilseydim  canlı yayına çıkarmazdık” anlamına gelir. Olan olmuş artık. Şimdi vatandaşın beklentisi vakit geçirmeden Osman Öcalan’ın tutuklanmasıdır. Saygılarımla.

Türkiye laiktir, laik kalacaktır. Ne mutlu Atatürkçüyüm diyenlere! Ne mutlu cumhuriyetçiyim diyenlere! Ne mutlu laikim diyenlere! Ne mutlu Türk milliyetçisiyim diyenlere! Ne mutlu varlığım Türk varlığına armağan olsun diyenlere! NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
KADININ ADI YOKTU - 30 Haziran 2020
RAKAMLARLA NEDEN OYNANIYOR? - 13 Haziran 2020
SURİYE DE NELER OLUYOR? - 10 Haziran 2020
65 YAŞ ÜZERİ OLANLAR - 9 Haziran 2020
UNUTMADIK UNUTMAYACAĞIZ - 3 Haziran 2020
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ