Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

‘MİLLET SİYASETTE DEĞİŞİM BEKLİYOR’

‘MİLLET SİYASETTE  DEĞİŞİM BEKLİYOR’

En büyük açığın Demokrasi açığı olduğunu söyleyen Edip Uğur, Demokrasi açığının kapanmadan ödemeler dengesinde, bütçedeki açığı kapatmanın kesinlikle mümkün olamayacağına dikkati çekti.

 HABER MERKEZİ

DEVA Partisi Altıeylül İlçe Teşkilatı’nın 1. Olağan Kongresi’ne Kurucular Kurulu Üyesi Edip Uğur’un konuşması damga vurdu.

AK Parti’de önemli görevler üstlendikten sonra bu partiden istifa eden ve DEVA Partisi’ne katılan Ahmet Edip Uğur konuşmasında AK Parti iktidarını kavga siyaseti yapmakla eleştirdi.

Kongrede DEVA Partisi’nin bir ihtiyaçtan doğduğunu ve milletin partilerine büyük teveccüh gösterdiğini önemle ifade eden Edip Uğur “Neydi bu ihtiyaç? Ülkede ekonomi ile ilgili sıkıntı var, bütçe açığı var, ödemeler dengesinde açık var. En büyük açık demokrasi açığı” dedi.

BABACAN SAHAYA ÇIKTI, ELİ TAŞIN ALTINDA

Demokrasi açığının kapanmadan ödemeler dengesinde, bütçedeki açığı kapatmanın mümkün olmadığı uyarısını yapan Uğur, “Çok büyük sıkıntılar var ve milletimiz artık siyasette bir değişim bekliyor. Kavga siyaseti ile bu ülke büyümez, yatırım gelmez, istihdam sağlanmaz. Genel Başkanımız Ali Babacan sahaya çıktı, elini taşın altına koydu, bizde kendisine destek vererek Kurucular Kurulu üyesi olduk görev aldık” diye konuştu.

“TAM BİR ŞEFLİK DÖNEMİ VAR”

Uğur eleştirel sözlerine devamla, “Başkanlık sistemiyle birlikte  millet iktidarından parti iktidarına dönülmüştür. Geldiğimiz noktada bürokrasi siyasetin, devlet milletin, sadakat liyakatin önüne geçmiştir. Hiç kimsenin ağzını açamadığı bir zamanda bunları söylüyoruz. Sistem değişikliği denilen emre amade yönetim biçimi rahatsız edici hal almıştır. Hani iktidar partisi, devamlı tek parti dönemini eleştiriyordu ya şu anda o dönemden daha kötü bir durum var. Tam bir şeflik dönemi var. Tek parti iktidarında valiler il başkanıydı, şimdi yine valiler il başkanı, kaymakamlar ilçe başkanı oldu, atanmışlar seçilmişlerin önüne geçti” uyarısını yaptı.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ