Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

Merkez Bankası’nın ekonomik hamlesini BASİAD değerlendirdi…

Merkez Bankası’nın ekonomik hamlesini BASİAD değerlendirdi…

Kısa vadede piyasa güvenini tam anlamıyla sağlamak için gerekli adımların istikrarlı bir şekilde atılacağına inandıklarını söylediler.

BASİAD Balıkesir Sanayici ve İşadamları Derneği 19 Kasım 2020 tarihinde yapılan Para Politikası Kurulu toplantısı sonrasında; Merkez Bankası tarafından alınan kararları değerlendirdi.

Balıkesir Sanayici ve İşadamları Derneği finansal istikrarı sağlamaya yönelik kararları değerlendirdi. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Ümit BAYSAL imzasıyla yapılan yazılı açıklamada BASİAD şunları kaydetti:

“Merkez Bankası’nın fiyat istikrarını ve finansal istikrarı sağlamak için atmış olduğu adım yeni bir döneme girdiğimizi gösteren önemli bir işarettir. Yüksek enflasyonla mücadelede atılacak olan her adım, finansal piyasalarla olan ayrışmanın yerini piyasa ile uyumlu bir sürece bırakacak, ekonomimizi ve orta vadeli istihdam gelişimini destekleyecektir.

TCMB politikası ve enflasyonla mücadele, Türkiye ekonomisinin geçmiş olduğu bu zor dönemdeki sorunlardan yalnızca bir tanesidir. TL’ye olan güvenin tesis edilmesi ve ekonominin yeniden sağlam temellere oturması için, serbest piyasa ilkelerine uygun, öngörülebilir ve sürdürülebilir iktisat politikalarına ihtiyaç vardır. Kurumların bağımsızlıklarının ve liyakata dayalı yönetim anlayışının güçlendirilmesi gerekmektedir. Kısa vadede piyasa güvenini tam anlamıyla sağlamak için gerekli adımların istikrarlı bir şekilde atılacağına inanıyoruz.

TL’ye olan güvenin tesis edilmesinde piyasa koşulları dahilinde Türkiye geneline oranla düşük döviz mevduat oranıyla desteğini esirgemeyen Balıkesir ekonomik dinamiklerinin ülkemizin güçlü ekonomik temellerine destek olmaya devam edeceği açıktır.”

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete