Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

MEMLEKETİME YAKIŞMAYAN İNSANIMSILAR !!!

Hüseyin Gündoğdu

Hüseyin Gündoğdu

Gün olmaya ki; İnsanlıklarından utanç duyacağınız, insan bile demek istemeyeceğiniz bu kişilerle çeşitli medya yoluyla karşılaşmamak mümkün olmasın.

Bakıyorsunuz ismi kulağa sevgi çağrıştırıyor. SEVDA NOYAN ancak ne yazık ki; sevgiden, karşısındakine saygı ve insanlıktan hiç ama hiç zerre kadar nasiplenmemiş olduğuna tanık olmak, son derece üzücüdür. Bu zatı, o televizyon kanalına çıkarıp, çanak tutanlarda, en az onun kadar insanlıktan nasiplenmedikleri ortadadır. Malum şahsın o kadar donanımlı bir ailesi varmış ki; sokağa çıkmaya görsün. Çıktıklarında en az 50 kişiyi anında temizlermiş. Hatta hızını alamamış, oturduğu sitede de temizleyeceği 3-5 kişinin listesi hazırmış.

Üzülerek ifade etmek durumundayım ki şu ana kadar, hiçbir yetkilinin harekete geçmemesi de ayrıca düşündürücüdür.

Anadolumuz’un her noktasında hakim olan düşünce; incinmiş olsan bile, incitmeyeceksin. İnsan olan, kalbinin derinliğinde insan sevgisi olan; “yaradılanı, yaradandan ötürü sever.”

Adam okumuş, Üniversitede öğretim üyesi, akademisyen ve de Bilgisayar mühendisidir.  Prof. Dr. Muttalip Kutluk Özgüven bir sapkınlık örneği daha…

Mesleği ile ilgili toplumu doğru bilgilendirse, hepimizden alkış alacağına, o toplumu zehirlemekle meşgul. Kötü niyetini, sapık düşüncelerini, sanki tıp insanıymış gibi saçmalamış. 12-17 yaş aralığının, kız çocuklarının, doğum yapmaları için en uygun dönem olduğunu söyledi. Utanmadan, doktorların da bunu onayladığını iddia etti. Kendileri mühendis olup, açıklamaları bilimsel olmaktan uzak olup, saçma-sapan ve tamamen kendisinin hayal ürünü olduğu apaçıktır.

Saçma açıklamaları üzerine, İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ MÜTEVELLİ HEYETİ Başkanı Doç. Dr. Mustafa AYDIN, üniversite olarak son derece üzgün olduklarını açıklamışlardır. “Böyle bir düşünceye sahip birinin aramızda bulunmasını, asla kabul etmiyoruz.” Ve de derhal, üniversite ile ilişkisini sonlandırmışlar. Aydın Üniversitesi’ne yakışanı yapmışlar.

Hocalarımız, Tıp eğitimimizde vurguladıkları kadınlarımız için, en ideal gebe kalma döneminin 18-35 yaşları aralığı olduğunu bizlere öğretmişlerdi. Bu aralığı 20-32 yaş aralığında da daraltabilirsiniz. Çünkü gebelik ve annelik çok önemli sorumluluk gerektiriyor. Anneliğe adım atılması hem erkeğin hem de kadının birlikte karar vermelerden daha önemlisi kendilerini hazır hissetmeleri şarttır. 12 yaşında bir kız çocuğuna, daha kendisi çocukluğunu tam olarak yaşayıp tamamlamamışken, (Fizyolojik ve Psikolojik olarak) bu sorumluluğun altına sokma vicdansızlığını yaşatamayız. Ne başkasının kız çocuğuna ne de kendi kız çocuğunuz olsa bile, buna müsaade edilemez.

Bu sapık düşünceler  ÇOCUK HAKLARI SÖZLEŞMESİ’ne de aykırıdır. Çocukluk çağında gerçekleşen evlilikler, Yüksek Riskli Gebelikler olarak değerlendirilirler. Bu istenmeyen yaş aralığındaki gebelik ve doğumlarda komplikasyon ve ölüm oranı yüksektir. 18 yaşından küçük kız çocuklarımızı korumak ve sağlıklı yaşamalarını sağlamak, bizi yönetenlerin asli görevleri arasındadır.

Yaşadığımız şu KORONA PANDEMİSİ, bilimin ne kadar önemli olduğunu tüm dünyaya göstermişken, ülkeyi yönetenler bu ve benzeri hurafe zihniyetlere artık dur demeliler.  Dört elle bilime sarılmalıdır.

Dostlar,

Türkiye’de yaşayan herkes, bizim çocuklarımızdır, ayırmaksızın sahip çıkalım ve koruyalım.

KORANASIZ ve SAĞLIKLI kalalım!!!!

Suya ve sabuna dokunmaya devam!!!!

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
MEMLEKETİMDEN HALLER! - 16 Eylül 2020
ZAFER HAFTASI - 31 Ağustos 2020
EGOİSTLİĞİN BU KADARI!! - 12 Ağustos 2020
BAYRAMDAN BİZE KALANLAR!!! - 10 Ağustos 2020
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. GÖNÜL dedi ki:

    Bunlarla birlikte aynı havayı solumak gerçekte zor
    Doktor kalemine sağlık yuregine saglik ne guzel gundem konularina deginiyorsunuz teşekkür ederim

BİR YORUM YAZ