Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

MEMLEKETİME YAKIŞMAYAN İNSANIMSILAR-2

Hüseyin Gündoğdu

Hüseyin Gündoğdu

Dostlar,

Bu ülkede her gün o kadar çok şaşkınlık yaratan durumla karşılaşıyoruz ki… Rabbim verdikçe veriyor. Tabi ki bunlar ülkesini, milletini, vatanını seven insanları derinden üzen durumlardır. Bu ülkede Cumhuriyetin nimetlerinden faydalananlar neden onaylamadığımız bu tabloyu yaratıyorlar? Herkesin şapkasını önüne alıp defalarca düşünmesi gerekmiyor mu?

1- TRT Haber, 19 Mayıs Salı akşamı, haber saati sunumunda ‘’ 19 Mayıs Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun’’ görseli yansıtılıyor.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının karıştırılıp iki bayramı bir arada kutlama tasarrufunda bulunduklarını fark edince düzeltme yoluna, yani özür dileyerek, yanlışı yapanlar hakkında idari soruşturma başlattıklarını duyurmuşlar.

Dostlar,

83 milyon insanımızdan zorla kesilen vergilerle yayın yapan bu milli kuruluşun böyle hata yapma lüksü yoktur.

Özür-mözür dileyeceklerine, her akşam haber saati sonrasında, zorunlu olarak 1 saat süreyle yakın tarihimizi sunmalılar. Böylece hem kendilerine hem de halkımıza tarih konusunda katkıları olur.

Güzide üniversitelerimizin, tarafsız-objektif ve toplum tarafından kabul gören kıymetli hocalarımızın toplumu bilgilendirmelerine, acilen ekranları bırakmalılar.

2- Aynı gün Karadenizin güzide kentlerinden Giresun Belediyesi, saçmalıklardan nasipsiz mi kalacaktı?

‘’19 Mayıs Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’’ kutlama etkinlikleri kapsamında Giresun Kalesinde havai fişek gösterileri sunacaklarını paylaşır.

Keşke paylaşmaz olsalardı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını bir arada kutlama tasarrufunda bulunuyorlar. Çünkü Korona Pandemisi nedeniyle hayat pahalılığı çok arttı. Belediye olarak tasarruf yapacaklarmış. Neyse hata olduğunu anlayınca, hemen düzelttiler.

Giresun Belediyesine tavsiyem şudur.

Başta Giresun Belediyesinin tüm çalışanlarına olmak üzere, zaman zaman yakın tarihimiz hakkında bilgilendirme yapmalarının çok doğru olacağını düşünüyorum.

Aslında tüm yerel yönetimler, MEB’lığı, Halk Eğitim Müdürlüğü aracılığıyla vatandaşlarımızı (Sözüm okumuş-okumamış, katılmak isteyen insanlarımızı) benzeri eğitimden geçirmenin faydalı olacağını düşünüyorum. Bu eğitim, Tarih-Yurttaşlık Hakları, İlk Yardım ve Trafik konularını kapsamalıdır.

3- Futbolcu Arda Turan sosyal medyadaki bayram kutlamasında ‘’19 Mayıs Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını’’ kutlar. Hatasına tepki görünce de Arda Turan, dünyanın en büyük futbolcusuymuş gibi bir de trip atmaz mı?

Beyefendi, 23 Nisan Ullusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını karıştırmış, özür dilemesi gerekirken, nerede o incelik,

Arda’da. Çünkü Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara hediye ettiği 23 Nisan, dünyada tek çocuk bayramıdır. 19 Mayıs ise Gazi Mustafa Kemal tarafından gençlere armağan edilmiştir.

Beyefendi, ülkemize Dünya Futbol Şampiyonluğu ve Avrupa Milletler Futbol kupasını kazandırdığı için bu yaptığı hatanın lütfen hoş karşılanmasını beklemiş.

Daha fazla üzülmesine neden olursak gider, babası yaşındaki gazeteci döver-möver Allah muhafaza!

Arda Turan’a, ‘’Bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıp.!!

Aslında bunlar senin hatan değildir. Bu istemediğimiz hata ya da durumlar, eğitim sistemimizin yetersizliğidir, eksikliğidir.

Bizi yönetenlerin acilen Milli Eğitimimizi çağdaş ve aydın düşünen bilim adamlarımızca, reforma tabi tutulmalıdır.

Modern bilime dayanan üretkenliği ön plana çıkaran eğitim modelini uygulamaya koyarak işe başlamalarının kaçınılmaz olduğunu düşünüyorum.

Bu cahil ve art niyetli yaklaşımları görünce, ülkemi ve insanlarımızı daha çok önemsiyor, sağlıklı ve mutlu olmalarını diliyorum.

-KORONASIZ KALINIZ!!!

-SUYA-SABUNA DOKUNMAYA DEVAM!!!

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
NUTUK - 28 Mayıs 2020
YÖNETİCİYE BAK! - 16 Mayıs 2020
YÖNETİCİYE BAK! - 16 Mayıs 2020
SİTEMİMDİR!!!!! - 13 Mayıs 2020
GÜZEL ANNELERİM - 11 Mayıs 2020
DEDE OLACAKTIM!!! - 8 Mayıs 2020
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. GÖNÜL dedi ki:

    Sevgili doktor bu karıştırmalar biraz garip geldi bana sanki bilinçli yapılıyor. Degerlere emeklere saygili olmak her vatandaşın gorevi olmali degerleri ogretmek oncellikle anne babalar cocuklarina vermeli yoksa baska mercilere bırakılırsa olacağı bu …

BİR YORUM YAZ