Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

MEMLEKETİMDEN HALLER!

Hüseyin Gündoğdu

Hüseyin Gündoğdu

Ülkemin gündeminde yer alan çok üzücü çok farklı ama çağdaş bir ülkede görülmesi mümkün olmayan durumlarından örnekler:

Canlar,

1. Buket Keleş bir polis memuruydu. 19 Kasım 2019 tarihinde trafik kazası sonucu hayatını kaybetmişti. Uyuşturucu kullanan ve aynı zamanda minibüsüyle Torbalı yönüne giderken sürücü Sedat A. Kontrol noktasındaki polis memuru Buket Keleş’e çarpar ve sonuçta ölümüne neden olur. Mahkeme zanlıyı serbest bırakıyor. Geride kalan ailenin ne hissettiği hiç göz önüne alınmıyor. Ne yazık ki ölen öldüğü ile kalıyor. En acısı da görevini yaparken, bu acı yaşanıyor. Nerede İçişleri Bakanlığı???

Canlar,

2. Genç doktor Merve Mercan, koronavirüse yakalanıp, hayatını kaybetti. 26 yaşında olan genç meslektaşımız 45 günlük süreçte, 40 gün yoğun bakımda tedavi görmesine rağmen, yaşamasına yetmedi. Bu covid-19 genç-yaşlı demiyor, pençesine düşeni yok ediyor. Lütfen hastalığı küçümsemeyin, harfiyen önlemlere uyun.Tek yapabileceğimiz şey budur.

Canlar,

3. Ayvalık ilçemizde 5 Nolu ASM’deki sağlık çalışanlarına şiddet uygulayan Engin Barış K. isimli saldırganı engellemeye çalışan bir hasta yakınını da bıçaklamıştır. Neden, beyefendinin annesi için hazırda zatürre aşısı bekletilmiyor??? İlgili mağdurların şikayette bulunmalarına rağmen, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılıyor. Kamuoyu baskısı sonrasında tutuklanıyor.

Benzeri olaylar cezasız kaldıkça, güzel yurdumun dört bir tarafında artacağı muhakkaktır.

Halbuki başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi bunlar için caydırıcı önlemleri uygulamaya koysa önleneceği gün gibi aşikar olacaktır. Neden önlemler alınmıyor, bir türlü anlayabilmiş değilim… Şaka yapmıyorum!!!

Canlar,

4. 21 Eylül’de anasınıfların açılacağını duyuran Milli Eğitim Bakanlığı kayıt için gerekli evrakları listelemiş. Gazete manşetinde velilere kayıt sırasında dayatılan markalı araç ve gereç listesi;

· Nüfus cüzdanı fotokopisi

· Veli nüfus cüzdanı fotokopisi

· 4 adet vesikalık fotoğraf

· 12’li tuvalet kağıdı

· 12’li havlu kağıt

· 1 top A4 kağıdı

· 2 şişe kolonya (Boğaziçi veya Selin)

· 1 lt domestos çamaşır suyu

· 2 paket ıslak mendil

· 1 paket 100’lü solo peçete

Listeyi görünce; nüfus cüzdanı fotokopisini fark etmesem, bir evin alışveriş listesi olarak algılayacaktım.

Sizler ne düşünüyorsunuz? Kendinizce yorum yapabilirsiniz.

Canlar,

5. Boşuna Türk insanı zekidir, demiyoruz.

Samsun’da yaşlı teyze, başına geçirir poşeti, gelin ve damadı poşetli poşetli sarılarak öper. İşte bize koronalar vız gelir. Ama siz siz olun lütfen önerilen önlemlere harfiyen uyunuz.

Canlar,

6. Evi satmak istemeyen 60 yaşındaki annesini, gözünü kırpmadan öldüren 35 yaşındaki öz oğluna ne demeli? Olay Antalya ilimizde gerçekleşmiştir.

Anadolu’da insanlarımız, çocuk yapmalarının bir önemli nedeni yaşlandıklarında, evlatları kendilerine bakabilsinler. Arada, böyle yüz karası evlatlar da çıkabiliyor. Bir düşünün bu insanlar nasıl bu hale geldiler. Biraz kafa yorun.

7. Yasalarımız, mağdurları korumadığı sürece, benzeri olayları daha çok göreceğiz.

Olay Giresun’un Tirebolu Adliyesi’nde yaşandı. Mübaşir tartıştığı Cumhuriyet Savcısını tabanca ile kolundan yaralıyor. Aynı şüpheli 5 yıl önce bir ilkokul müdürünü odasında darp ettiği belirlenmiştir. Biliyoruz ki yasalar saldırganları korudukça suç üstüne suç işlemekten vazgeçmeyeceklerdir.

Yorumu sizlere bırakıyorum.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
MEMLEKETİMDEN HALLER! - 16 Eylül 2020
ZAFER HAFTASI - 31 Ağustos 2020
EGOİSTLİĞİN BU KADARI!! - 12 Ağustos 2020
BAYRAMDAN BİZE KALANLAR!!! - 10 Ağustos 2020
ŞAŞIRMAMAK İMKANSIZ!!! - 27 Temmuz 2020
BİRKAÇ TELDEN! - 17 Temmuz 2020
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. RAMİZ KURNAZ dedi ki:

  Acı ama hepsi gerçek. Daha kötüsü tünelin ucundaki ışık diye tarikatların kucağına itilmiş bir toplum… 12 yaşındaki küçük kızlarımızın, erkek çocuklarımızın tecavüzlere uğradığı, istismar edildiği bir toplum..

 2. Sadettin dedi ki:

  Gerçekler hangi gün yüzümüze bir tokat gibi çarpmıyor ki..
  Sağlıklı günler

 3. GÖNÜL dedi ki:

  Sevgili doktor yalakalarin parasi olanlarin ahlaksızların pirim yaptığı bir donemde yaşıyoruz
  Yazındaki 4. Madde icin iznin olursa bir duzeltme yapmak istiyorum o ev için gerekli olan liste meb in degil 1. Sınıf okutan ogretmenlerin ve okul mudurlerinin ortak listesi
  Ama unutmayın sizleri gibi dürüst olan kendilerine dayatılmak istenen şeylere karşı direnen doktorlar var oldugu gibi bu listelere hayır diyen ve cebindeki parayla ogrencilerine ilk defterini ilk kalemini silgisini alan sınıfını temizleyen dezenfekte eden ogretmenlerde var
  Iyiki varsın iyiki bize umut dağıtıyorsun

BİR YORUM YAZ