Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

Mehmet Tüm davası başladı

Mehmet Tüm  davası başladı

CHP’de iki dönem milletvekilliği yapan Mehmet Tüm ‘hakaret, suçu ve suçluyu övme’ iddiasıyla Balıkesir 4’üncü Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanmaya başlandı. Mehmet Tüm MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya hakaret ettiği, Deniz Gezmiş’in şahsında suçu ve suçluyu övdüğü iddiasıyla ilk duruşmaya çıktı.

Mehmet Tüm hakkında hazırlanan iddianamede Tüm’ün, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye “senin gibi dönek değil” dediği ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya “adı soylu olan o soysuz adam” dediği iddiasıyla yargılanmaya başlandı. 4’üncü Asliye Ceza Mahkemesi’nde yaklaşık 3 saat süren duruşma sonrasında dava 11 Kasım 2019 tarihine ertelendi.

CHP önceki dönem milletvekili Mehmet Tüm duruşma sonrası yaptığı basın açıklamasında idam edilen gençlik liderlerinden Deniz Gezmiş hakkında Devlet Bahçeli’nin “terörist” ifadesini kullanmasından dolayı tepki göstererek şikayet edildiği söz söylediğini ifade etti. Mehmet Tüm İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da CHP Genel Başkanı hakkında söylediklerine cevap verdiği için şikayete dildiğini kaydetti. Mehmet Tüm Deniz Gezmiş’i övme suçlanmasıyla ilgili, “Bir kahramana, kahraman dediğim için sanık sandalyesine çıkarıldım. Bu benim için bir şeref ve onurdur” diye konuştu.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ