Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

MECLİS İLK TOPLANTISINDA BİRBİRİNE GİRMİŞ, ÇIKAN OLAYLAR GÜNDEME DAMGA VURMUŞTU

Özcan Özakbaş

Özcan Özakbaş

(Herkesin agresif ve gergin olması normal de, pimi çeken isim yırtık dondan çıkar gibi çıkan Mehmet Birol Şahin’miş)  Peki, Edip Uğur ile birlikte şansı açılan ve ummadığı yerlere gelen bu Mehmet Şahin kim? Beş kelime ile ifade edelim: Büyükşehir’in halka fatura edilen su zamlarında mecliste ilk önce el kaldıran kardeşimiz. (Hep en önde oturduğu için önce onun eli kürsüden görünüyor!)

 

Hatırlayın; Yücel Yılmaz başkanlığındaki Büyükşehir Belediye Meclisi’nin ilk toplantısında olaylar çıkmıştı. CHP’li Ali Kemal Deveciler’in Büyükşehir Belediye Meclisi’nde partilerin üye dağılımıyla ilgili sorduğu soruyla ilk atışma başlamıştı. Bu soruya AK Parti adına yanıt veren Birol Şahin’in cevap verdiği esnada CHP’li Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, Şahin’e sert çıkmış, Arslan’a ‘Kürdistan’ göndermesi yapan Şahin, CHP’lilerin çileden çıkmasına vesile olmuştu.

________________________________________

BU ŞAHİN’DEN HER ŞEY BEKLENİR

(DİKKAT EDİN KAMERALAR AÇIK)

 

O günkü yaşanan hadise şöyleydi:

İlk meclis toplantısında gergin olduğu gözlenen CHP grubunda Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler ve Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, AK Partililere yönelik çıkışları ve agresif tavırlarıyla dikkat çekmişti.  İlk atışma CHP’li Ali Kemal Deveciler’in Büyükşehir Belediye Meclisi’nde partilerin üye dağılımıyla ilgili sorduğu soruyla başlamıştı. Deveciler’in sorusuna AK Partili Mehmet Birol Şahin’in yanıt verdiği esnada CHP’li Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan araya girmişti.  Büyükşehir Belediye Meclisi’nde ikinci dönemine giren Mehmet Birol Şahin de Arslan’ın seçim döneminde gündeme gelen ‘Kürdistan’ olayına gönderme yaparak “Dikkat edin kameralar açık, yanlış bir şey söylemeyin” yanıtını vermiş ve Büyükşehir Meclisi’ni tetiklemişti.

 

ARSLAN, AK PARTİLİLERİN ÜZERİNE YÜRÜYOR

Meclis’teki gerilim Büyükşehir belediye encümenine üye seçimi için yapılan oylamanın ardından oy sayımı sırasında da devam etmişti. Encümen için yapılan oylama sonrasında yapılan sayım esnasında AK Partili Mehmet Birol Şahin’in oy sayılan bölgeye gitmesinin ardından Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan da kürsüye çıkıp CHP grubunu oyların sayıldığı bölgeye davet etmişti. Hasan Arslan, Mehmet Birol Şahin’in üzerine yürümüş ve ortam iyice gerilmişti. Olayı yatıştırmak için araya giren Marmara Belediye Başkanı Süleyman Aksoy ve diğer AK Partili üyelerle arbede Arslan arbede yaşamıştı. Ardından Meclis üyelerinin müdahalesiyle olaylar daha da büyümeden önlenmişti.

 

BU BİROL USLANMAYACAK HANİ!

Birol Şahin’i tanıyorsunuz. Tehdit-şantaj ve yağmadan suç işleyip hüküm giyen ve şu an hapiste yatan Emin Buldan’ın Yeni Balıkesir’inde ve hapse girip yeni Balıkesir kapandıktan sonra geçmiş dönemde Emin’in hapisten çıkıp %27’lik hisssesini alıp ortağı olduğu Yenisöz gazetesinde köşe yazıları olan isimdir Mehmet Birol Şahin. Ekspres’te de yazıyor. Hani şu hapisteki babası gibi hapis cezası yiyip de kaçtığı söylenen Sedat Boldan’ın genel yayın yönetmeni yapıldığı Ekspres’te. Sahibi Semih Bolluk olan genç gözükse de sahibi Edip Uğur diye dillendirilen Ekspres’te.

Efendim; hukukçu kimliğiyle yazı yazmasını geçtik. Biz Şahin’in Edip Uğur zamanına gelelim. Daha çok geçmedi canım, dün gibi yani. Bu zat su zammı yapılacağı zaman oylamada “Evet, suya zam yapılsın” diye hemen elini ilk kaldıran meclis üyesiydi!

Acaba nasıl oluyordu?

Edip öncesi dönemde tam tersini yapan bu Birol, bu kez yapılan tüm su zamlarını halkın adamı görünmek, halkın içinde olduğu intibaını vermek için mahkemelere taşıyor, bazı güruhlarca halk kahramanı ilan ediliyor, şimdi nasıl oluyor da tam tersini yapıyordu? Buna kimse anlam veremiyor, sorulduğunda yüzlerde sadece tatlı bir tebessüm oluşuyordu. Anlaşılan sürekli tribünlere oynuyor, “reklamın iyisi-kötüsü olmaz” deyip gündemdeki yerimi koruma bahanesiyle hin düşünen biri olabilir miydi acaba?

İşte bu Birol yeni dönem meclisini de “Kürdistan göndermesi” ile karıştıran ilk isim olmayı maalesef becerdi.

Ne diyelim; becerikli adam vesselam.

Meclisin bundan sonraki renkli oturumları şimdiden merakla bekleniyor.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ