Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

MAZİYE BİR BAKIVER!

MAZİYE BİR BAKIVER!
Reklam

BALIKESİRSPOR’UN GEÇMİŞTEKİ O ZOR GÜNLER NASIL UNUTULUR? TAKIM ORTADA KALMIŞTI, SAHİPSİZDİ. AMA ONLARI KİMSE HESABA KATMAMIŞTI. ZORLUKLARIN ÜSTESİNDEN BİR BİR GELDİLER

 ***Balıkesirspor’u 2005-2006 sezonunda amatör bataklığından kurtararak 3. lige çıkaran Emin Ermişler Başkanlığındaki yönetim kurulu yıllardan bu yana hiç ayrılmadı. Yönetim 12 yıldan bu yana her ay yemek etkinliğinde biraraya geliyor. Efsane yönetimin içerisinde Emin Ermişler’in yanısıra, ayrıca Balıkesirspor’da başkanlık yapmış Ahmet Çavlan, Kemal Büyükakın ve Rafet Çetinel gibi önemli isimler de vardı.

Yıllar önce ne güzel bir yönetim tablosu oluşmuş ki, hem Balıkesirspor’u yıllardan bu yana süre gelen amatör bataklığından 3.lige çıkarmış, hem kalıcı dostluklar oluşmuş, hemde aynı yönetim içerisinde farklı dönemlerde 3 başkan daha çıkmış. 2005-2006 döneminin yönetimi yine biraraya geldi ve özel misafirleri vardı. Balıkesirspor’un ilk takım kaptanı Coşkun Ehlidil, Emin Ermişler ve yönetiminin konuğuydu. Ermişler ve arkadaşları bu hafta Kaptan Coşkun ile birlikte Altınordu maçını izleyecek. Birlik-beraberlik ve arkadaşlığın 12 yıldan bu yana hiç kopmadığı yönetim içerisinde yemeğe katılan isimler arasında Emin Ermişler, Ahmet Çavlan Rafet Çetinel, Kemal Büyükakın, Ali Burul, Lütfü Durak, Cumhur Tabanlı, Hasan Toner, İbrahim Yılmaz var. Burhan Özer, Nefi Emengen ve Halit Kabak mazeretleri dolayısıyla yemeğe katılamadılar.

“BALIKESİRSPOR’A O DÖNEM KİMSE

SAHİP ÇIKMAZKEN, BU YÖNETİM

TAŞIN ALTINA ELİNİ SOKTU”

Başkan Emin Ermişler şampiyonluk dönemini şöyle anlatıyor: “O dönem rahmetli Sabri Uğur belediye başkanıydı ve yönetim kurulmadan destek için gitmiştik, ancak Balıkesirspor’a sıcak bakmıyordu, daha sonra kendisi bana ‘Ağabey beni kurtar’ dedi. Ben hesabını-kitabını yaptım, takımın 20 bin TL gideri var, bunu ben karşılayacağım’ dedi ve bizde yönetim yaparak transferin birimine 10 gün kala çalışmalara başladık. Allah rahmet eylesin Sabri Uğur o parayı vermedi ancak o dönem garaj giriş-çıkışından kulübe ayda 17-18 bin TL geldi. O sezon Manisa’da gruplarda kaybetmiştik. Daha sonra yine Sabri Uğur yanıma gelerek ‘Ağabey spora ayrılmış 500 bin TL bütçem var, ben bunu Belediyespor’a aktaracağım, Balıkesirspor’a veremem’ dedi. Bana da ‘sen kulüp başkanlığını bırak’ dedi. Ben de ‘Balıkesirspor köy takımlarıyla mı oynayacak?’ dedim. O zaman Belediyespor’da 500 bin TL bütçe var, Erdek’te 1 milyon 500 bin TL bütçe hazır, Balıkesirspor yönetimi olarak o zaman yönetimdeki herkes 10 bin TL, bende 20 bin TL verdim, garaj desteğiyle yola devam ettik. Yönetim kurulunun hepsi çok değerli. Belediye başkanı ‘Belediyespor’u çıkaracağım’ diyor. O dönem belediyenin bir idarecisi ‘Bundan sonra Balıkesirspor yok, Belediyespor var’ diyor. Balıkesirspor-Belediyespor maçına Belediyespor özel prim verdi. Biz ligi birinci bitirdik, gruplara gittik ve son Lüleburgaz maçı öncesi Sabri Uğur ‘Size 70 bin TL ayırdım’ dedi. O maçı kazandık, döndük Değirmenboğazı’nda güzel karşılama oldu. AHP Meydanında coşkulu karşılama oldu. İlk sezon başında dönemin Valisi Selahattin Hatipoğlu’na, ‘Vali beye amatör spora ayrılan bütçeden 50 bin TL verirmisiniz’ demiştik o da ‘Bana para istemeye gelmeyin’ demişti ancak Vali bey şampiyonluk günü en önde ve otobüsün üstündeki sevinç gösterisinde yer aldı. Balıkesirspor’un ortada ve sahipsiz kaldığı dönemde yönetim kurulu arkadaşlarımızın taşın altına elini koydular, kendilerine teşekkür ediyorum. Bizim dostluğumuz baki. Hiçbir arkadaşımız kulübün kasasından ne yemek yedi, ne otelde kaldı. Bizim prensip anlayışımız buydu. Biz 3.lige çıktıktan sonra altyapı demişiz, kalıcı gelirler sağlanmalı, izleme komiteleri önemli demişik. O zaman bazı belediye meclisindeki arkadaşlar havaya girmişlerdi, Edip bey de dahil tüm belediye başkanlarına altyapı önemini anlatmış ancak halen de önem vermiyorlar. Balıkesirspor’un o günleri unutulmamalı. Balıkesirspor bu sene iyi gidiyor, inşallah başarılı olur.”

“BALIKESİRSPOR’UN İLK TAKIM

KAPTANI COŞKUN EHLİDİL”

Emin Ermişler, Kaptan Coşkun ile ilgili anıları da anlatarak “Beşiktaşlı Kaptan Coşkun futbolun en verimli ve en güzel çağında Beşiktaş’ı bırakıp Balıkesirspor’a geldi ve kaptanlık yaptı. 1980 yılında da benim yönetimimde genel kaptanlık yaptı. Pazar günü uzun seneler sonrasında Altınordu maçına gideceğiz” dedi.

Kaptan Coşkun Ehlidil de “Balıkesirspor’un ilk kurulduğu sene Balıkesirspor’a geldim ve ilk takım kaptanıyım. 3 sene sonunda takımdan ayrıldım. Balıkesirspor maçına yıllar önce gittim, ancak kapıdan döndürüldüm ve o günden bu yana maça gitmedim, kırıldım, üzüldüm. Şimdi de Emin başkanımız ile birlikte gideceğiz” diye konuştu.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ