Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

MANYAS KUŞ GÖLÜ ALARM VERİYOR!

MANYAS KUŞ GÖLÜ ALARM VERİYOR!
Reklam

Böylesine eşsiz bir ekolojik alan kirlilik nedeniyle fazlasıyla korkutuyor..

CHP Balıkesir Milletvekili ve İçişleri Komisyonu Üyesi Ensar Aytekin Balıkesir’in çevre sorunlarını Meclis gündemine taşımaya devam ediyor.

KOMİSYON KURULSUN 

Manyas Kuş Gölü’nde yaşanan kirlilik nedeniyle yaşanan sorunu Meclis’e sunan Aytekin, bu konuda bir araştırma komisyonu kurularak sorunun çözülmesini talep etti. Konuyla ilgili açıklama yapan Ensar Aytekin şunları söyledi:

ÇEVRE VE HALK SAĞLIĞI ÖNEMLİ 

“Balıkesir her gün yeni bir çevre ve halk sağlığı sorunu ile gündeme geliyor. Bunun son örneğini Manyas Kuş Gölü’nde yaşıyoruz. Manyas Kuş Gölü Günay Marmara havzasının en önemli ekolojik alanlarından biridir. Ancak göl çevredeki şirketlerin adeta atık yuvasına döndü. Böylesine eşsiz bir ekolojik alan kirlilik nedeniyle alarm veriyor.

ACİLEN ÇÖZÜM ŞART 

Konuyu Meclis gündemine taşınıp bir araştırma komisyon kuruması ve sorunların derhal bir çözüme kavuşturulması gerekmektedir.

Doğa ve çevre kirliliğinin sadece Türkiye’nin değil tüm dünyanın en temel sorunu olduğunu vurgulayan Aytekin, ‘’Gelecek nesillere yaşanabilir bir çevre bırakmak başta biz siyasiler olmak üzere tüm yurttaşların görevidir’’ dedi.

 

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ