Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

KUMPAS ÜSTÜNE KUMPAS

Niyazi Güvenoğlu

Niyazi Güvenoğlu

Ce-he-pe’li bir ismin bir gece yarısı Külliye’de Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştüğü konusu.

Sözkonusu iddianın ikinci günü bir tv yayınına katılan Kılıçdaroğlu’nun bildiğini söylemesi üzerine, İnce’nin ilk tepkisi, ispatlanırsa kendisini Taksim’de yakacağı tepkisi.

Talat Atilla’da, kendi kaynağının bir CHP’li olduğunu ve konuyu Kılıçdaroğlu ile de görüşüp doğrulattığını açıklaması üzerine CHP içinde bir kavganın başlamasına neden olmuştur. Ama hiçbir CHP’liye genel başkan olması yönünde telkinde bulunulmamıştır. Zira CHP’de Kılıçdaroğlu’ndan daha ideal bir genel başkan olması sözkonusu değildir. Çünkü CHP’yi ondan daha kötü yöneten zor bulunur.

Evet, CHP’yi yönetenler yüzünden; CHP iç siyasette yaşadığı savrulmaların daha derinini dış politikada yaşanıyor. Daha ülkesini dış ülkelere şikayet eden, bir başka ülkede görmek mümkün mü? Ama CHP, yatırım yapmak ve turist olarak Türkiye’ye gelmek isteyenlere “sakın gelmeyin, mal ve can güvenliği yok” diyebilmektedir. Bu konuda Rusya’dan bile daha ısrarcı davranıyor. Dahası emperyalistlerin açıktan destek verdiği FETÖ ve PKK’ya bile ciddi bir tepki göstermektedir. Suriye’nin iç karışıklığı konusunda tek sorumlu olarak kendi ülkesi olan Türkiye’yi görmesi ne ile izah edilebilir? Hatta CHP’li milletvekillerinden olan Erdal Aksünger ismindeki şahıs PYD’nin terör örgütü olmadığını söylemesi CHP zihniyetini açıkça koymuş olmuyor mu? FETÖ kaynaklı ve güdümlü saldırılar Amerikan medyasında her fırsatta gündem konusu yapılıyor. Türkiye’nin terörizme karşı kendini savunmasını, Avrupa’da ve Amerika’daki sözde özgürlükçülerin Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ı suçlamaları, sözkonusu ülkelerin dostlukta samimi olmadıkları ortaya koymuş oluyor. Zaten terörist başı Fethullah Gülen iade etmemesi, Türkiye düşmanlarını koruduğunun açık göstergesidir.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ