Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

KULA: ‘İŞ DÜNYASI RAHATLAYACAK

KULA: ‘İŞ DÜNYASI RAHATLAYACAK

Banka üzerinden alım-satım işlemleri gerçekleştirilecek, tahsilat konusunda hedef sıfır risk

***Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Ziraat Bankası, tedarik zincirlerinde finansman kaynaklı yaşanan aksaklıkları ve tahsilat problemlerini gidermek üzere başlatılan “Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı Projesi”nin protokol imzaları atıldı.

Balıkesir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Kula, Ziraat Bankası Balıkesir Bölge Müdürü Kahraman Turcan ve Balıkesir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Erdoğmuş’un teşrifleri ile gerçekleştirilen toplantıya; Balıkesir Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Ali Eğinlioğlu, Oda ve Borsaların Meclis Başkanları, Meclis/Komite Üyeleri videokonferans yöntemiyle katılım sağladılar.

Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı Projesi; tedarikçi ve alıcıları banka üzerinde oluşturulan kapalı devre bir sisteme tanımlayıp, alım-satım işlemlerini Ziraat Bankası garantörlüğünde gerçekleştirerek, böylece tahsilat konusunda her iki tarafın da riskini sıfıra indirmeyi hedefliyor.

Proje ile ilgili yaptığı sunumun ardından Ziraat Bankası Balıkesir Bölge Müdürü Kahraman Turcan, katılımcılardan gelen soruları yanıtladı.

Yönetim Kurulu Başkanımız Rahmi Kula: ”Tüm Oda ve Borsa üyelerimiz ile Sektör Meclisi Üyelerimizin yararlanabileceği bu proje, alım satımlarında getireceği garanti ve esnek vade sistemi ile iş dünyamızın bir nebze rahatlayacağını ve tedarik zincirinin sürdürülmesine katkı sağlayacağını düşünüyor, projenin hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Yapılan toplantı ve sunumun ardından projenin protokolü imzalandı.

 

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete