Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

Kosova’dan ETO’ya ziyaret

Kosova’dan ETO’ya ziyaret
Reklam

KOSOVA Meclisi Başkan Vekili Müferra Şinik, Erdek Ticaret Odası (ETO) Başkanı Mimar F. Özlem Sarı’yı ziyaret etti. ETO Meclis Başkanı Haluk Can Turan’ın da hazır bulunduğu ziyarette karşılıklı görüş  alışverişinde bulunuldu.

Kosova’nın haritada nokta kadar büyüklükte olmasına karşın önemli bir stratejik bölge konumunda bulunduğuna dikkati çeken Şinik, “Kosova’da yaşıyor, Kosova’yı seviyoruz. Türkiye’nin de her zaman desteğini görüyor ve bu dostluğun artarak sürmesini diliyoruz. Türkiye ile en başta aile kan bağımız var. Bu bağlar içinde ekonomik, ticari ilişkilerimizi sürdürmek istiyoruz. Türkiye, Kosova’ya önemli yatırımlar yaptı. Bu yatırımların bundan sonra da artarak süreceğini umut ediyoruz” dedi.

ETO Başkanı Mimar Özlem Sarı da ziyaretten duyduğu mutluluğu dile getirerek şunları söyledi:

“Tüm duygu ve düşüncelerimiz karşılıklı. Türkler bir bütündür ve Kosova’da yaşayan vatandaşlarımızla kalbimiz birlikte atıyor. Erdek’te de birçok Kosovalı aile var. Kosova ile ilişkilerimizin gelişmesi açısından da çeşitli girişimlerde bulunabiliriz. Balıkesir bölge başkanlarımız ile Kosova’ya bir gezi düzenlemeyi düşünüyoruz.”

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ