Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

‘Koruyup kollayacağız’

‘Koruyup kollayacağız’

Deva Partisi Karesi İlçe Başkanı Onur Ayan Atatürk’ün ölümünün 82. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Ayan mesajında şunları paylaştı:

“O MUSTAFA KEMAL SİZSİNİZ, HEPİNİZSİNİZ”

“Mustafa Kemal ATATÜRK şöyle diyordu; ‘İki Mustafa Kemal vardır: Biri ben, et ve kemik, geçici Mustafa Kemal… İkinci Mustafa Kemal, onu ‘ben’ kelimesiyle ifade edemem; o, ben değil, bizdir! O, memleketin her kösesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ideal için uğrasan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben, onların rüyasını temsil ediyorum. Benim teşebbüslerim, onların özlemini çektikleri şeyleri tatmin içindir. O Mustafa Kemal sizsiniz, hepinizsiniz. Geçici olmayan, yaşaması ve başarılı olması gereken Mustafa Kemal odur.’

ATATÜRK’Ü ANMA VE DÜŞÜNCELERİNİ ANLAMA GÜNÜ

10 Kasım… Sözcüklerin boğazımıza dizildiği, tarifsiz duygulara büründüğümüz gün bugün. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 82. yılı.  Bugün; Türkiye Cumhuriyeti ile birlikte yaşayacak olan Büyük Önder  Mustafa Kemal Atatürk’ü anma ve düşüncelerini anlama günü. Bugün; beden Atatürk’ü kaybettiğimiz, düşünce Atatürk’ü anlamaya çalıştığımız gün.

ATAÜRK DEMEK ÖZGÜRLÜK DEMEKTİR

10 Kasım 2020 günü, Atatürk gençliğine yakışır, ülkemizi ileriye götürebilecek her türlü proje ve çalışmaları yapmaya çalışarak, bizlere emanet bıraktığı  Cumhuriyeti koruyup kollayacağız. Atatürk’ün izinde yürüyen ve ulaştığı noktayı daha ilerilere taşıyacak bir kuvvetin varlığını damarlarındaki asil kanda hissetmekte olan Türk evladı olarak bizden beklenen başarıyı elde etmeye ve Atatürk’ün izinden gitmeye devam edeceğiz. Atatürk, hiçbir zaman ırk, din, etnik köken olarak tanımlanan millet anlayışlarına itibar etmemiştir. Atatürk için millet, ortak bir tarih ve birlikte yaşama iradesidir. Atatürk gibi yüce bir liderin önderliğinde yetişen ve bugünlere kavuşan bir ulusun çocuğu olarak; Gazi Mustafa Kemal Atatürk; emanet ettiğin Türkiye Cumhuriyeti’ne her zaman olduğu gibi gönülden sahip çıkacağız. Atatürk demek; özgürlük demektir, aydınlık demektir, vatanseverlik demektir. Yolundan ayrılmayacağız. Büyük Önder  ATATÜRK; önünde saygıyla eğiliyoruz, ruhun şad olsun.”

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete