Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

KÖRFEZ BELEDİYELER BİRLİĞİ’NİN ADI DA BAŞKANI DA DEĞİŞTİ

KÖRFEZ BELEDİYELER BİRLİĞİ’NİN ADI DA BAŞKANI DA DEĞİŞTİ

Körfez Belediyeler Birliği, Balıkesir’deki 21 belediye ile güçlerini birleştirerek yeni bir oluşuma imza attı. Birliğin yeni adı “İda Madra Jeoparkı Turizm Altyapı Hizmeti Belediyeler Birliği” oldu. Birliğin başkanlığına Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz seçildi.

Merkezi Burhaniye’de olan ve Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler’in başkanlığını yaptığı Körfez Belediyeler Birliği Balıkesir’deki 21 Belediyenin de Birliğe katılmasıyla güçlenerek, faaliyetlerini sürdürmeye başladı. Yeni tüzükle ismini “İda Madra Jeoparkı Turizm Altyapı Hizmeti Belediyeler Birliği” olarak değiştiren birlik yeni oluşumda ilk olağan meclis toplantısını gerçekleştirdi.
Burhaniye Belediyesinin ev sahipliğinde Burhaniye Ahmet Akın Kültür Merkezi’nde yapılan toplantıya Balıkesir Büyükşehir Belediyesi de dahil olmak üzere 21 belediye katıldı. Körfez Belediyeler Birliği olarak son toplantıya başkanlık eden Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler’in önerisi ile yeni birliğin başkanlığına Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz oy birliği ile seçildi. Gizli yapılan oylamada Yücel Yılmaz birlik başkanı olduktan sonra ilk meclis oturumunu yönetti.
Yeni tüzüğün oylanmasıyla birlikte yapılan görüşmelerde meclis başkanvekilleri, meclis katipleri encümen ve komisyon üye seçimleri de gizli oylama ile yapıldı.
Birlik Başkanlığına Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz seçilirken, 1. Başkanvekilliğine Edremit Belediye Başkanı Hasan Selman Arslan 2. Başkanvekilliğine ise Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul seçildi.
Manyas Belediye Meclis Üyesi Zerrin Tok ve İvrindi Belediye Meclis Üyesi Metin Sağdıç’ın meclis katipliği seçildiği birlikte Encümen üyeleri ise Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney, Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin seçildi.
Birliğin Plan Bütçe Komisyonuna ise Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu, Gönen Belediye Başkanı İbrahim Palaz, Gömeç Belediye Başkanı M. İrem Himam, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, Erdek Belediye Başkan Vekili Hasan Yapakçı Denetim Komisyonu üyeliklerine ise Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, Balya Belediye Başkanı Orhan Gaga ve Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy seçildi. (balikesir24saat.com)

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete