Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

Kokudan şikayet var!

Kokudan şikayet var!

Karesi ilçesinde konuya ilişkin yakınmalar had safhada.. Beyler bir sıkıntı mı var?

Bilindiği üzere temizlik insan için en önemli şeylerin başında gelir.

Sürekli başkalarıyla iletişim halinde olan insanlar sürekli yeme içme faaliyetlerinde bulunurlar ve bunlarda sürekli çöp ihtiyacını çıkarır. İnsanlar kendi çöplerini evdeki çöp kovalarına biriktirerek günde bir ya da iki günde bir dışarıda bulunan çöp konteynerlerine atarlar. Haliyle bu da yeni bir sektör oluşturmuştur.

Bu temizliği sağlayan belediyelerdir. Bu nedenle belediyeler sorumlu olduğu bölgelere belirli aralıklarla çöp konteynerleri koymuştur. Bu da insanların ihtiyacını karşılamak içindir. Ancak şimdilerde Balıkesir merkeze Karesi ilçesinde bazı vatandaşlar çöp konteynerlerinin yeterli temizliğinin yapılıp yapılmadığını sorgulamaya başladılar.

DEMOKRAT’ı arayan bazı ilçe sakinleri son günlerde çöp kokusunun bir hayli duyulmaya başlandığını, çöp konteynerlerinin hijyeninin yeterli şekilde yapılmadığından şüphelendiklerini, hatta bazı kamyonların da çöp toplarken suyunu cadde ve sokak aralarına kaçırdıklarını, bunun da fena şekilde bir kokuya sebep olduğunu aktardılar.

Dertli vatandaşlar “Valla bazen kokudan burnumuzun direği kırılıyor. Yaz sıcağında ise bu hiç çekilmiyor. Belediyeler temizlik ekiplerinin ve bu çöpleri toplayanların dikkatli olması gerekir, Sadece çöp koyternerlerinin değil, çöp kamyonlarının da hijyeni yapılıyordur. Ancak bu kokuya da bir çözüm bulurlarsa memnun olacağız. Temizlik çok önemli, hijyensiz olmaz. Dinçer başkanımız da bu önemli hassas işe bir el atarsa isabetli olur. Ne de olsa titiz bir insan” dediler.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ