Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

Kişisel Gelişimimizi Nasıl Sağlarız

Selma Hayal

Selma Hayal

1-Güne erken başlayacağız. Bakın erken kalkın. İlk birkaç gün ayakta uyuyor gibi sersem olacaksınız, olun. Bünyenizi buna alıştıracağız. Beyin eğitilebilir.

2-Her sabah duş alacağız. Kısa da olsa soğuk bir duş alacağız. Çok soğuk olmasın ılığa yakın soğuk olsun, sirkelenip kendimize gelelim diye.

3-Geçmişi bırakıyoruz. Dün bitti, bir ay öncesi geçti, çocukluğun gitti, artık çocuk değilsin. Geçmişin hamallığını yapmayı bırak. Tecrübelerini cebine koydun ve bugüne geldin. Bugünü yaşa. Özellikle kadınlara söylüyorum bunu, daha duygusal oldukları için; hanımlar siz kaybedersiniz.

4-Ertelemeyeceğiz. Yarın yok, olacağından emin misin? Belki hiç olmayacak. Belki de hep yarın diyen bir sen olacaksın. O yüzden bugün var, şimdi var; yapacağım yok, yapıyorum var.

5-Negatif, enerjisi düşük insanları hayatımızdan çıkarıyoruz. Arkadaşlar, ne yararı var size öyle insanların. Yararı yok, zararı var. Size negatif enerji yükleyip dibe çekiyorlar.

6-Kitap okuyacağız. Kitaplar kişisel gelişimin en önemli yapı taşıdır. Okumuyorsak bile dinleyeceğiz. Kitapları hayatımıza bir şekilde sokacağız. Her gün en az 30 sayfa kitap okuyacağız ya da 20-30 dakika kitap dinleyeceğiz.

7-Boşa vakit geçirmeyeceğiz, dolu dolu yaşayacağız. Bizim vaktimiz değerli. Yemek mi yiyorsun, yanındakilerle sohbet et. Sana bir şeyler katacak insanlarla bağ kur. Yanında kimse yok mu, aç bir filmin on beş dakikasını izle. Bir dahaki öğününde bir on beş dakika daha izle. Aç bir şeyler dinle, sana bir şeyler katacak yayınları dinle.

8-Biyografi filmleri ve belgesel izleyeceğiz. Size ilham veren başarılı insanların hayatını konu almış biyografi filmleri ile daha bir azimleneceğiz.

9-Kimseyi, hiçbir şeyi kafaya takmayacağız. O kadar basit mi, o kadar basit. Hak etmeyen insanlara beyninde yer veriyorsun, strese giriyorsun, canın sıkılıyor, modun düşüyor. Sonra hiçbir şey yapmak istemiyorsun. Onlar senden çalıyor, olan sana oluyor.

10-Spor yapacağız. Hem sağlığımız için, hem de hoş bir görünüm elde etmek için kendine bir spor seç ve ona başla. Evde yapmak istiyorsan; yoga, pilates, egzersiz. Sokakta yapmak istiyorsan; yürüyüş. Dans etmekte bir spordur, git bir dans kursuna yazıl; salsa, bachata, zeybek, folklor, sirtaki. Artık her şehirde bunlarım kursları var. Sahada yapmak istiyorsan; futbol, basketbol, voleybol veya tenis.

Bir de faydalı içerikleri takip edin. Instagram’da facebook’ta güzel kızları, kaslı erkekleri değil, bilgi içerikli, daha real içerikli sayfaları takip edin. YouTube ana sayfanızda gözünüzü seveyim önünüze makyaj videoları, kim ne halt etmiş videoları düşmesin. Akıllı başlı insanlar, faydalı içerik paylaşan sayfalar düşsün.  Sizi aydınlatacak kişiler olsun bunlar.

Her günümüz bir diğerinden daha iyi olacak. Geliştikçe güldüğünüz espriler bile değişecek farkedeceksiniz.

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
Farkında mısınız - 28 Aralık 2020
Eğitimsiz Öğretim - 13 Ağustos 2020
İnanmak Zorundasın - 3 Mart 2020
Libya-Dogu Akdeniz-Girit - 5 Şubat 2020
Neydi 10 Kasım?.. - 11 Kasım 2019
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete