Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

KİMSENİN MAĞDUR EDİLMEDİĞİ BİR SİSTEMİ BİZ KURACAĞIZ

KİMSENİN MAĞDUR EDİLMEDİĞİ BİR SİSTEMİ BİZ KURACAĞIZ

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Balıkesir’de kentsel dönüşümü rantsal dönüşüme çevrilmesine izin verilmemesi gerektiğini söyledi. Ahmet Akın, “Kentsel dönüşüm Balıkesir’de de tartışılan bir konudur. Balıkesir’in de yaşanabilir kent olmaya, bunu yaparken de halkın uzlaşma ile sürece dahil olacağı ve hiçbir paydaşın mağdur edilmediği alternatif bir sistem kurulmasına ihtiyaç var” dedi.

CHP Enerji ve Altyapı’dan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla partide Yaşanabilir Kentsel Dönüşüm Masası kurulduğunu bildirdi.  Yaşanabilir Kentsel Dönüşüm Masası’nın bir model çalışması yapacağını, çalışmaların depremle sınırlı olmayacağını belirten Ahmet Akın, “Amaç, yaşanabilir kentler kurmak, bunu yaparken de halkın uzlaşma ile sürece dahil olacağı ve hiçbir paydaşın mağdur edilmediği alternatif bir sistem kurmak. Kentsel dönüşüm gerçekleştirilirken, kent kültürünün ve kimliğinin korunması da gözetilecek. Kentleri cazibe merkezi yapan kültürel varlıklar ön plana çıkartılırken, mahalle kültürünü yaşatacak, insanlar arasındaki iletişim ve dayanışmayı sağlayan değerlerin geliştirilmesi gibi hedefler de gözetilecek. Bu amaçla dünya örnekleri de mercek altına alınacak” diye konuştu.

Ahmet Akın’ın başkanı olduğu Yaşanabilir Kentsel Dönüşüm Masası’nda farklı üniversitelerden akademisyenler görev aldı. Masa, ilk toplantısında Kılıçdaroğlu’nu konunun uzmanı akademisyenlerle bir araya getirdi.

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete