Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

KILIÇ: ‘YAHU SEN KİMSİN, KOLTUK KİM KARDEŞİM?’

KILIÇ: ‘YAHU SEN KİMSİN,  KOLTUK KİM KARDEŞİM?’

Kamil Saka ve Hasan Arslan’a yüklenen Av. Tuncay Kılıç, seçildiği takdirde hizmet yağdıracağını, ideolojiye değil, halka önem vereceğini söyledi.

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerine sayılı günler kala, Cumhur İttifakı Edremit Belediye Başkan Adayı Av. Tuncay Kılıç, ekibi ile birlikte halkın desteğini kazanmaya devam ederken, İkizçay ve Altınkum mahallelerinde yaptığı etkili konuşmalarıyla, rakiplerinin haksız ithamlarına yanıtlar verdi.

Edremit Belediyesi’nin iki dönem Belediye Başkanlığı görevini yürüterek ilçeyi modern bir kente dönüştürmeyi başaran, şimdi ise, iktidar gücü ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle Cumhur İttifakının Edremit Belediye Başkan Adayı olan Av. Tuncay Kılıç, vatandaşların desteğini gün geçtikçe katlayarak çoğaltıyor. Sabah saatlerinde Zeytinli Mahallesi yakınındaki organize sanayi esnafı ile buluşan Kılıç, gitmedik kapı, sıkmadık el bırakmadı. İlçe merkezindeki bir iş yerinin açılış kurdelesini de kesen Kılıç, sanayi sitesinde pilav ayran hayrı gerçekleştirdi. Kılıç, pilav kaşığını alarak, vatandaşlarıyla elleriyle ikramlarda bulundu. Edremit ilçesindeki Balyalılar Derneği ile Çanakkaleliler Derneklerine de ziyaretler gerçekleştiren Av. Tuncay Kılıç’a, Balya Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Osman Kılıç ta eşlik etti.

 

“5 BİN 800 KONUTA ULAŞAN JEOTERMAL HİZMET GETİRDİK”

Gün boyu ziyaret programlarında kendisin yalnız bırakmayan AK Parti Edremit İlçe Teşkilatı Başkanı Yaşar Karabulut, MHP Edremit İlçe Teşkilatı Başkanı Ahmet Kabaklı, Edremit Ülkü Ocakları Başkanı Saim Gürkan Çetin ve Cumhur İttifakı Belediye Meclis Üyesi adaylarıyla beraber akşam saatlerinde İkizçay 5 Yıldız Konutları civarında halk toplantısı yapan Kılıç, konuşmasıyla dikkatleri üzerine çekti. Meclis üyesi adaylarının tanıtımları da yapılan programda konuşan Kılıç, “Daha önceki Zeytinli Belediye Başkanı şu anda CHP’den aday, daha önceki Güre Belediye Başkanı, şimdi ise partisiz olan Edremit Belediye Başkanı aday. Bir şeyin değişmesini istemiyorsanız, karşınızdaki bu iki adaya oy verin. Bu mahallede hiçbir şey değişmez. Yapılacak yatırımlarımız arasında 350 yataklı devlet hastanesi var. En büyük müjdemiz doğalgaz ve Eylül ayında kapılarda olacak. 6 ay 1 yıl içerisinde buraya da gelecek. Bunu başkaları getiremez. Ama iktidar gücü ile biz getiririz. Bizim daha önce Edremit’te yaptıklarımız, bugün yapacaklarımız ile mukayese edilir ise, konuştuklarımızın laftan ibaret olmadığını anlarsınız. Jeotermal sözü vermediğimiz halde, 5 bin 800 konuta ulaşan jeotermal hizmet getirdik. Bu hizmeti alan mahallelerde bir sigara dumanı kadar hava kirliliği olmuyor. Sahil şeridi tamamen Balıkesir Büyükşehir Belediyesi himayesi altında. Oralarda hep mafya türü insanlar doldu. Biz mafyayı sevmiyoruz. Biz meşru insanlarız” dedi.

 

“KOLTUK PEŞİNDEN KOŞANLARLA KOŞMAYANLARI BİLİN”

Konuşmaları sık sık alkışlarla kesilen Av. Tuncay Kılıç, “Al diyor Gürelinin birini vur ötekine gibi laflar söylüyor. Güre, Mehmetalan’dan büyüktür. Güre’yi küçümseme hakkı yok. Güre’yi aşağılamakla kendisini aşağılamakta o kardeşimiz. Birbirlerinin makam koltuğu için birbirlerini yiyorlar. ‘Ben o başkanların evine makam koltuğunu yollarım’ demiş Hasan Arslan. Yahu sen kimsin, koltuk kim kardeşim? Sen koltuğun peşinde koşuyorsun, biz koltuktan kaçıyoruz. Koltuk peşinden koşanlarla koşmayanları bilin. Ailem de buradalar ve yakınımdaki herkes benim aday olmayacağımı, istemediğimi biliyorlardı. Ama ülkemizin bekası için, devlet için, ölmekte bile olsan çıkar gelirsin göreve. Bunun reddi mümkün değil. Sayın Dr. Devlet Bahçeli, Suriye’ye cepheye gideceksin deseydi, giderdim evelallah. Bu mahallede hangi evin balkonundan fotoğraf çekilse, ağaçlar, çiçekler olmalı. Parklar olmalı. Pis kokmamalı Altınkum ve Akçay. 350 bin kişi kapasiteli arıtma tesisi de yapılacak. Yat limanı, Kazdağları’na teleferik projemiz, Jeopark projemiz var” şeklinde sözler sarf etti.

 

“ŞİMDİ OY VERİRSENİZ 5 SENE SONRA YİNE İŞE BAŞLAR”

Daha sonra oluşturulan araç konvoyu eşliğinde Altınkum Mahallesi’ndeki Ege isimli kafeye giden kılıç ve ekibi, kalabalık bir mahalle sakini topluluğu tarafından karşılandı. Konuşmalarıyla insanları kendisine bağlayan Kılıç, “Bu bir yerel seçim. Bunu genel seçim haline getirmenin bir anlamı yok. Burada yapılacak olan hizmetler için devletin genel bütçesinden para gönderiliyor. Altınkum Mahallemize 5 yılda gönderilen para 13 milyon. Bu mahallede 13 milyon liralık bir yatırım var mı? Yemedik, yedirmedik diyen sayın başkana bunun hesabını sormak sizin en tabi hakkınız. Yememiş yedirmemiş ise bu para nereye gitti? Ben yakasına yapışıp sormanızı istemiyorum tabi ki, sandıktan sorun. Rahmetli kayınbabam 14 yıl burada belediye başkanlığı yaptı ve bana kızını verdi. Gördüğünüz şehir planlarını o yaptırdı. Onun zamanında Akçay’da İngilizler, Almanlar, Portekizliler, İtalyanlar vardı. Turist geliyordu. Şimdi artık biz bize geziyoruz. İstanbul’dan, Ankara’dan, ülkenin farklı yerlerinden buraya yerleşen insanlarımız geçen sefer bir hata yaptı. CHP adayına oy verdiler. Fakat 5 sene o adayı bir daha göremediler. Ben 5 sene burada sayın Saka’yı hiç görmedim. Şimdi İkizçay mahallesinden geçiyoruz ve orada yol yapımına başlamış. Eğer şimdi oy verirseniz 5 sene sonra yine işe başlar. 5 sene sonra işe başlamasını istemiyorsanız artık oy vermeyin” dedi.

 

“HALKI YOK SAYARSANIZ, BU HALK SİZİ SANDIKTA YOK EDER”

Gecenin ilerleyen saatlerine kadar, soğuk havaya rağmen Av. Tuncay Kılıç’ı dinleyen mahalle halkı, istek ve önerilerini dile getirme fırsatı buldu. Kılıç, “Arslan bey bizim hakkımızda atmış tutmuş. Biz iki dönem seçim kaybetmedik. Bir tek 2014’te AK Parti ve MHP’den iki aday çıktı. CHP’den Kamil Saka çıktı ve biz kaybettik. Kaybeden partiler bir ittifaktalar, Cumhur İttifakında. Şimdi ise sağda rakibim yok ve solda iki aday var. Yahu Hasan Arslan kardeşim, sen üniversite bitirmiş, muhasebecisin, sayı saymayı nasıl bilmezsin? Benim zihniyetimde parti ayrımı olmaz. Hesap yapmasını bilmeyenlere, abuk sabuk konuşanlara oy verilmez. Ben ideolojiye katılmıyorum. Yerel yönetimlerin belediye başkanlarının, ideolojiye değil, halka önem vermeleri gerekiyor. Şehirde yaşayan ayağı kırık köpeğe, tüyü dökülmüş kediye, kanadı kırık kuşa sahip çıkması lazım. Ne ideolojisi bu? Biri mikrofonu açık bırakıyor, oylar Kürdistana mı diyor. Bizim Kürt, Türk sorunumuz yok. Biz ülkemizin her yerinden gelmişiz buraya ve kardeşçe yaşıyoruz. Ege Denizi’nin kenarında bari bize hayatı zehir etmeyin. Benim 10 yıllık belediye başkanlığı döneminde hiçbir Kürt kardeşim ile sorunum olmadı. Halkın üstünde, halktan daha büyük hiçbir kuvvet yok. Halkı yok sayarsanız, bu halk sizi sandıkta yok eder. Bu mahallenin yolları ağlanacak durumda. 112 milyon borç bıraktı Kamil Saka. Bunun 20 milyonu Zeytinli’nin borcuydu. Biz borç bırakmadık Edremit Belediyesi’nde. Bizden önceki belediye başkanının bize bırakmış olduğu 50 milyon liralık borçtan kalan 16 milyon lirayı bıraktık, zamanımız yetmedi onu da ödemeye. Pazaryeri düzelecek. Yollar düzelecek. Oriyent yolu yapılacak. Sahiller düzenlenecek. Olmaz ise beni bu Altınkum’a sokmayın” şeklinde konuşarak programı sonlandırdı.

Av. Tuncay kılıç ve ekibi, daha sonra Cumhur İttifakı Araç Konvoyu eşliğinde Edremit Cumhuriyet Meydanı’na gitti. Kılıç, tüm katılımcılara teşekkür etti.

 

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ