Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

KAŞ YAPAYIM DERKEN GÖZ ÇIKARMAYIN…

Çetin Bayırlıgil

Çetin Bayırlıgil

Kısa adı EYT olan Emeklilikte Yaşa Takılanlar’ın işi zor görünüyor. Biliyorsunuz milyonlarca EYT’li maaşa bağlanmayı beklemekteydi. Hükümetin bu konudaki açıklaması ekonomiye büyük bir yük getireceği yönünde olduğu için bu konuya sıcak bakmadığı.

Gerçekten de düşünüldüğünde sonuç doğru da, neden böyle düşünüyorsunuz diyebilirsiniz. Şuanda ülke ekonomisi çok iyi gitmiyor. Bunu zaten hükümet kanadı da kabul ediyor.  Dolayısıyla milyonlarca EYT’liye hampadan maaş ödemeye girerse ülke ekonomisi zora girecektir. İşlemekte olan sistem felç olacaktır.  Zamanın Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel tarafından onaylanıp işleme konulan düşüncesiz yasa, şimdi hem EYT’ lileri ve hem de hükümeti zor durumda bırakır hale geldi.

Bu konudaki düşüncelerini açıklayan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, ”ben oy alacağım diye kesinlikle ülkemi EYT’ lilere maaş bağlanmasını sağlayarak zor duruma düşüremem” demiştir. Bu da gösteriyor ki Sayın Cumhurbaşkanı bazı palavracı ve oy alacağım diye her türlü parendeyi atan siyasetçilerden değildir. Ülkesini düşünen ve iktidarı bile  bu uğurda kaybetmeyi  göze alabilen ender bir siyasetçi ve devlet adamıdır. Bana kalırsa tüm EYT’ lilerin önce kendilerini değil, vatanlarını düşünmeleri gerekiyor. Zamanı geldiğinde zaten sistem gereği tüm EYT’liler emekli olacak ve maaşlarına bağlanacaktır. Demirel’in zamanında yaptığı bir yanlışı şimdiki hükümete niye yüklemeye  çalışıyorsunuz ki. Lütfen mantıklı düşünelim ve ona göre hareket edelim.

Neymiş efendim; hükümet 40 milyar doları Suriyelilere harcamış neden EYT’lilere harcamıyormuş. Bunun gibi iddialarda bulunan İyi Parti neyi hedefliyor Allah aşkına. 2020 yılında yapılacak seçimlerde bu kesimden oy alarak iktidara mı geleceksiniz iyi gelin ve görün. Devlet yönetmek öyle karşıdan konuşmakla olmuyor.  Öyle değil mi?  Milletin kafasını asılsız ithamlarınızla lütfen karıştırmayınız olur mu?

Bir televizyon kanalında yapılan bir açık oturuma katılan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı diyor ki; “Hükümet Suriyelileri EYT’lilerden daha değerli tutuyor.”

Bakınız bu ve bunun gibi olumsuz açıklamalar kaş yapacağım derken göz çıkarır değerli İYİ Partililer. Lütfen açıklamalarınızı iyi tartın ve ondan sonra konuşmalarınızı yapınız. Günlük politikalarınız için devleti  kendi çıkarlarınız için harcamayınız. Saygılarımla.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ