Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

KARESi’DEKi CAMiLER BUGÜN iBADETE HAZIR

KARESi’DEKi CAMiLER BUGÜN iBADETE HAZIR

KARESİ BELEDİYESİ’NİN YAPTIĞI HUMMALI ÇALIŞMALARLA CUMA NAMAZI HAZIRLIĞI TAMAMLANDI

Karesi’de, yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında ibadete kapatılan ve 29 Mayıs’ta Cuma namazıyla yeniden cemaatine kavuşacak camilerde hazırlık bitti. Karesi Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi ile yürüttüğü koordineli çalışma ile camilerde sosyal mesafe ve hijyen çalışmaları eksiksiz tamamlandı.

Karesi Belediyesi Park ve Bahçeler ile Temizlik İşleri ekipleri Karesi Kaymakamlığı ve Karesi İlçe Müftülüğü tarafından 29 Mayıs Cuma günü (bugün) itibariyle Cuma namazı kılınması uygun görülen camilerde temizlik ve sosyal mesafe çalışması başlatmıştı. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile koordineli bir şekilde yürütülen çalışmalar kapsamında camiler ile bir okul bahçesinde hazırlıklar eksizsiz tamamlandı.

Karesi Belediyesi ekipleri daha önce cami içlerinde gerçekleştirilen dezenfekte çalışması sonrası, cami bahçelerinde ise sosyal mesafe alanlarını belirlerken, temizlik ve dezenfekte çalışmalarını da yürüttü. Büyükşehir Belediyesi ekipleri ise camilerde ot temizliğini yaptı.

BUGÜN 34 CAMİ VE 1 OKUL BAHÇESİ İBADETE AÇILIYOR

Karesi Belediyesi ekipleri bahçesinde bugün Cuma namazı kılınacak olan 34 cami bahçesi ve 1 okul bahçesinde çalışmalarını titizlikle sürdürdü. Bilindiği üzere; Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından da yapılan açıklamada Cuma namazı kılmak isteyen vatandaşların camilere hazırlıklı gelmeleri istenmişti. Camilerde abdesthaneler ve tuvaletler kapalı olacağı için vatandaşların abdestlerini evlerinde alarak gelmeleri istendi. Ayrıca cemaat kendi seccadesini de getirecek. Hasta olanların namaza gelmemeleri istenirken, maske takılması ise zorunlu olacak. Ayrıca cemaatin namaz öncesi ve sonrası fiziksel temasta bulunmamaları istendi.

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete