Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

Kaptanın Su Kayağı “Forsalarla hareket ettirilen gemi”

Erhan Yırcalı

Erhan Yırcalı

Forsaların başı, kaptanla yaptığı görüşme sonunda aşağı inip forsalara seslenmiş. “Size biri iyi, biri kötü haberim var” demiş. “İyi haberim şu: Öğle yemeğinde size cola ve köfte vereceğiz.” Bunu duyan forsalar “Hurra” deyip sevinçlerini göstermişler. Forsaların başı “Kötü haberi de söyleyeyim. Yemekten sonra kaptan su kayağı yapmak istiyor.”

DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ: Tüm belediye başkan adayları bir sürü vaatte bulunuyorlar. İyi haberler veriyorlar. Ama kimse bu değirmenin suyunun nereden geleceğini, sonunda faturayı kimin ödeyeceğini söylemiyor. İyi haberi veriyorlar, ama kötü haberi saklıyorlar. Seçimi kim kazanırsa kazansın, seçim sonrası da bence hızlı kürek çekmeye hazır olmalıyız diye düşünüyorum.

/////

“Yeni bir hayat”

Yarınlarımız hayatımızın kalan kısmının ilk günüdür. Bu güne kadar neler yaşadınız? Neler geçti başınızdan? Sadece siz bilirsiniz. Hayat üzüntüler ve sevinçlerle dolu. Zaman ise su gibi akıp gidiyor. Nerede birçok arkadaşımız? Kiminle görüşmüyoruz bile. Bazıları ise bu dünyadan göçüp gitti.
İnsanların etrafında sadece sevdikleri olmalı aslında ve onlara değer vermeli. Öyle olmuyor işte. Sevmediğin bir sürü kişi ile çalışmak, konuşmak zorunda kalıyorsun.
Hayat bu iyi tutunmak gerekir. Bugün hayatımın geri kalanın ilk ve ben bugünü çok iyi değerlendireceğim. Umarım sizde öyle yaparsınız.

VE GERÇEKLER
-Haldun, kirayı ödememiz lazım. Geçen ay da ödemedik. Para buldun mu?
-Bugün hayatımın geri kalanının ilk günü Şule. Ne kirası? Ne evi? Bilmiyorum ben öyle şeyler. Daha yeni dünyaya gelmiş gibiyim.
-Tamam Haldun. Ben annemin evine gidiyorum.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
Tuzsuz Şampuan - 29 Mayıs 2020
Balıkesir - 28 Mayıs 2020
BİR BERBER BİR BERBERE - 27 Mayıs 2020
KORONA ESPİRİLERİ - 15 Mayıs 2020
ÖRNEK İNSAN - 14 Mayıs 2020
SENİN YÜZÜNDEN - 12 Mayıs 2020
ANNELERE GÜZEL SÖZLER - 11 Mayıs 2020
BALKES YOK EDİLMEMELİ - 8 Mayıs 2020
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ