Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

KAPI KAPI DOLAŞIP ÇEVRE BİLİNCİ AŞILIYORLAR

KAPI KAPI DOLAŞIP ÇEVRE BİLİNCİ AŞILIYORLAR

Altıeylül Belediyesi ekipleri ‘Sıfır Atık’ projesinin önemini vatandaşa anlatarak detaylı bilgiler veriyor. Ekipler kapı kapı dolaşarak çevre bilinci aşılıyor.

Altıeylül Belediyesi Ekolojik Çevre Geri Dönüşüm ekipleri Dünya Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında, geri dönüştürülebilir ambalaj atıkları konusunda vatandaşı bilgilendirmek amacıyla bir dizi çalışma gerçekleştirdi. Proje kapsamında 2019 yılı ocak ayı merkez ve kırsal mahallelerde ortalama 1500 ton dönüştürülebilir ambalaj atığı geri kazanıldı. Toplama yapılan bölgelerde vatandaşların ortak kullanımına yönelik 75 adet karışık ambalaj atığı toplama dış mekân kafesi konulurken, 30 adet pet şişe metal kutu toplama ekipmanı da muhtelif yerlere yerleştirildi.  Proje kapsamında kapalı alanlarda da çalışma yapan ekipler; marketlere yönelik 800 adet 80x60x100 ölçülerinde iç mekân toplama kutusunu, kamu kurum ve kuruluşları ve özel sektör işletmelerine ikili toplama sistemi olarak şekilde 2000 adet mavi, 500 adet gri renkli iç mekân kutusu ve 300 adet kırmızı renkli pil atık kutusunu ihtiyaç olunan yerlere teslim etti.

 

Altıeylül Belediyesi Ekolojik Çevre Geri Dönüşüm ekipleri, Bakanlıkça yetkilendirilmiş kuruluş olan Pakçev işbirliği ile sıfır atık projesi çatısı altında oluşan geri dönüştürülebilir ambalaj atıklarının kaynağında ayrı toplanması konusunu gerek kapı kapı dolaşarak gerekse vatandaşların yoğun olduğu yerlerde yüz yüze bilgilendirmeler yaparak, ayrıntılı hazırlanmış el broşürleri ile çevre bilinci ve sıfır atık projesini anlatmaya devam ediyor.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ