Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

KANIKSAMAK

admin

admin

Her şeyi ama her şeyi kanıksadık. Artık eskiden “hadi canım bu kadarı da olmaz, mümkün değil” dediklerimizi artık o kadar sıradanlaştırdık ki gayet sakin; “Aaa öyle mi olmuş..? Olur, olur” deyip geçiştiriyoruz. Alıştık artık..
An itibari ile Dolar 5.90 Avro 6.25, ama kimsede ”tık” yok!
Her gün iş yerleri kapanır, binlerce işçi işsiz kalır, hiç tepki yok!
Her gün orantısız  zamlar geliyor, “amaaan” deyip geçiyoruz..Çarşı pazar ateş pahası… 100 lira ile artık file dolmuyor. Ama herkes her şeyi kabullenmiş kimse  de itiraz yok. Önceden kilo kilo alınan yiyecekler artık yarım kilo alıyoruz ama olsun. Yarı aç yarı tok yaşarız biz.
Gencecik vatan evlatları her gün kara toprağa düşüyor. Son bir ayda 20’nin üzerinde şehidimiz var kimsenin aklına terörü telin mitingi yapmak gelmiyor. Kimse bu terör niye bitmiyor diye sorgulamıyor. Allah rahmet eylesin deyip geçiyoruz.
Kadın cinayetleri oluyor, Yollarda kadınlarımız, kızlarımız taciz ediliyor, vah vah deyip geçiyoruz. Kadın dernekleri nerede?  Yok ortada! Tepkisiz bir toplum olup çıktık.
Şimdi soruyorum: Bu işin sonu nereye varacak? Daha ne kadar umursamaz tavrımızı sürdüreceğiz?
TV’ ler de eğlence programları, şiddet içeren diziler tam gaz, diziler tekrar da olsa tam gaz…
Sosyal medyaya bakarsanız hepimizin  elinde akıllı telefon selfy çekmek için en güzel manzara peşindeyiz. Hatta sırf bu hazzı tatmak için canımızı bile riske atabiliyoruz.
Bakın gazetelere sadece tele vole haberleri. En önemli haberler bile 3.sayfada…
Kazana düşen kurbağa gibiyiz. Su ısındıkça kazanın altına odun atıldıkça hoşumuza gidiyor. Oysa sonumuz pişerek ölmek, ama olsun o an aldığımız zevk önemli…
Bir de en kötüsü eş dost akraba ve yakınlarımızın başına gelenlere içten içten öyle seviniyoruz ki… Zil takıp oynamadığımız kalıyor.
Kimsenin kimseye güveni kalmadı. Kimse kimseye güvenmiyor. Eskiden söz senetti, şimdi senedi bırakın çek’in bile güvenirliliği yok.
Ne ara biz bu kadar vurdumduymaz, güvensiz ve lakayıt olduk? İnanılır gibi değil.
Sevgili dostlarım bu gidişin sonu hiç iyi değil. Kendimize gelelim.
Duyarsızlık aymazlığı, aymazlıkta tedbirsizliği getiriyor.
Yazının başında kanıksamak dedik, maalesef uçurumdan aşağı freni boşalmış bir kamyon gibi hızla yuvarlanıyoruz  ama biz tam  sırası deyip selfy çekiyoruz.
Allah hepimize akıl fikir versin…

Dün ülkemizde okullarımız kapandı, on binlerce öğrencimiz tatile girdi. Bir eğitimci olarak bütün öğrencilere güzel bir tatil geçirmelerini diliyorum. Ayıca bugün ve yarın sınava girecek öğrenci gençlerime başarılar diliyorum…
Lütfen daha duyarlı olalım. İş işten geçmeden. Saygılar…

 

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ