Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

KANADA ŞİRKETİNE KÖTÜ BİR HABER GELİR Mİ?

Özcan Özakbaş

Özcan Özakbaş

(Alamos Gold altın firması gerisin geriye postalanır mı?)
Amanin pek hoşuma gitti.
Hürriyet yazarı Ahmet Hakan’ın 14 Eylül günkü köşesindeki çeşitli konular arasında 5 satır da olsa bizi çok yakından ilgilendiren bir bukle yakaladım.
Bakın aynen aktarayım:
“İyi haber alan kaynaklardan gelen bilgilere göre… Kazdağları tartışmasında gündem olan altın arayıcısı Kanadalı şirket var ya… O şirketi postalamanın yolları aranıyormuş. “Kendi altınımızı kendimiz çıkaralım” sloganı, Ankara’nın en yüksek katlarında sıkça işitilmeye başlanmış.”
Bugün 2. sayfada yazarımız Mustafa Koçal’ın da tank-palet fabrikasının satışına verdiği tepkide; şimdi olmasa bile gelecekte kendi altınımızı kendimizin çıkartması yönünde aynı şekilde bir talebi var.
Öte yandan; tahrip edilen sadece Kazdağları değil. Kanadalı Alamos Altın Firması Türkiye’de iki ayrı proje daha yapıyor. Çanakkale-Balıkesir güzergahında bulunan AĞI dağı ve Çamyurt’da iki altın projesi daha devrede. Türkiye gündemini de uzun süredir Kanadalı madencilik şirketi ALAMOS GOLD’un Kazdağları’ndaki ağaç katliamı belirliyor. Ancak yetkililer bu konuda kamuoyuna tam bilgi vermiyor. Kanadalı Alamos firmasının 1 yerde değil, 3 farklı bölgede “ALTIN ÇIKARMA PROJESİ” var…
Hadi hayırlısı bakalım. Kestikleri ağaçlar yanlarına kâr kalsa da biz de zararın neresinden dönsek kârdır.
Geldikleri gibi giderler inşallah..

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ