Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

KAMPÜS KARANTİNA MERKEZİ OLDU

KAMPÜS KARANTİNA MERKEZİ OLDU

KKTC’den gelen 188 kişinin ardından Avrupa’nın farklı ülkelerinden getirilen 70 kişi daha  yeni tip Coronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında gözlem altında tutulacakları Balıkesir Üniversitesi Hasan Basri Çantay Öğrenci Yurdu’na yerleştirildi.

Balıkesir Üniversitesi Çağış kampüsündeki Kredi Yurtlar Kurumu’na bağlı Hasan Basri Çantay Yurdu’na yerleştirilen 70 kişi, 14 gün boyunca gözlem altında tutulacak.
İstanbul Havalimanı’na THY’e ait uçakla inen 70 Türk vatandaşı, kontrollerinin ardından polis ve jandarma eşliğinde, dezenfekte edilen otobüslerle Balıkesir Üniversitesi’ndeki Hasan Basri Çantay Öğrenci Yurdu’na getirildi.
Yurtta 14 gün gözlem altında tutulacak vatandaşların tüm ihtiyaçları Balıkesir Valiliği, İl Sağlık Müdürlüğü, AFAD, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Türk Kızılay tarafından karşılanacak.
Karantinaya alınan 70 kişi, 14 gün sonra yapılacak sağlık kontrolünün ardından evlerine gönderilecek. Anımsanacağı gibi geçtiğimiz hafta da KKTC’dengetirilen 188 kişi bu yurda yerleştirilmişti. (balikesir24saat.com)

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ