Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

KAMÇI!..

admin

admin

İster kamçı deyin ister kırbaç. Sonuç olarak ikisi de dövme aracı. Etkisi mi? Tamamen kullananın merhametine bağlı.
Biz de her şey yetkiyi eline geçirene ne kadardır. Yetkiyi verdin mi artık onun insafındasınızdır. Kamçının şiddetini vuranın insafı belirler.
Şikayet yok.! Gönüllü verdiniz, sonucuna da katlanacaksınız mecburen..
Seçim öncesi ne projeler vardı. Sunumlar, slaytlar, manifestolar havada uçuşuyordu.. Adeta rüyalar alemindeydik. Herkese mavi boncuk… İsteyene  iş, isteyene aş.
Keşke seçimler hiç bitmeseydi… Ne güzel hayal  dünyasında, yıldızlara bakıp rüyalar aleminde yaşıyor, yiyip içiyorduk. Ekmek elden su gölden. Ne olduysa seçimlerden sonra oldu.
Başkan koltuğa oturdu. Önce kutlamalar, sonra iadeyi ziyaretler. Bitecek gibi değil maşallah. Tam hadi başlasın artık icraatlar derken bu sefer de geldi çattı ramazan. Belediye başkanlarımıza bir hızır lazımdı, o da geldi buldu onları. O kadar iftar daveti var ki saygı değer başkanlarımıza, bir oruca üç iftar açma fırsatını yakaladılar. Biz ona halk arasında yine dört ayak üstüne düşme diyoruz. Gel de sen şimdi başkana, iş sor, aş sor, proje sor.
Ramazanın sonu bayram. Al sana 10 gün tatil daha. Eh bayramın arkası da zaten yaz tatili…
Bu arada icraat bekleyenler heveslerini ve beklentilerini şöyle bir 3 ay erteleyiversinler Ne olacak ki. Allah’ın günleri bitmedi ya.
Size bir soru… Siz hiç seçim öncesi başkan adaylarından “şu kadar borç var”, “bu kadar günü geçmiş kredi ödemesi” var diye bir şey duydunuz mu? Vallahi ben duymadım.
Peki şimdi ne oldu da birden trilyonluk borçlar ortaya çıkıverdi. Son bir ay da belediye borçlarından başka bir şey konuşamaz olduk. Hangi konuda biraz umutlansak hemen bir şom ağızlı ortaya çıkıyor, başlıyor belediye şirketlerinin borçlarını sıralamaya…Çık işin içinden çıkabilirsen.
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin tamamına veya çoğunluk hissesine sahip olduğu, kentle ilgili çeşitli ekonomik faaliyetleri yürüten altı şirketi bulunmaktadır. Buşirketler BAGYAŞ %99.79, BALPARK (%100 BAGYAŞ), BALPAŞ %80.81, BALTOK (%100 BAGYAŞ), 

BATAŞ %100 ve BTT A.Ş. (%100 BAGYAŞ)’dır.
Ayrıca; Aksa Balgaz A.Ş. (%10);  Balıkesir Gaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret A.Ş. (%24,32); Tarım Kredi Yem A.Ş. (% 0.39); Mutlular Enerji Tic. Ltd. Şti %5; Balıkesir Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici A.Ş. %27.60 olmak üzere beş iştirake sahiptir.
Gördüğünüz gibi 6 ana şirketi 5 de iştirak. Birde namı değer BASKİ… Neredeyse bütçesi Büyükşehirin 2 katı. İyi güzel de arkadaş bu şirketlerin hepsi mi borç içinde yüzüyor. Olabilir mi böyle şey? Üstelik az buz değil, trilyonluk borçlar… Adeta borçla övünür oldular.
Peki seçim öncesi verilen sözlere ne oldu…? Tamam sözümüz söz. Ama biz size süre vermedik ki… Daha upuzun 4.5 yıl var. Kim öle kim kala diyesi var bizim başkanların.
Benim tuhafıma giden, hadi seçimden önce iş başında ki belediye başkanları başka partiden olsa  yediler içtiler, kasayı boşlattılar diyeceğim, ama öyle değil ki iktidar aynı, parti aynı…Gel de şimdi eski belediyecileri suçla…
Bana öyle geliyor ki ben bu borç işine fazla inanmıyorum. Bilinçli şekil de topluma pompalanıyor gibi geliyor. Sanki belediyeden atılan ve atılacak personelin tepkilerini perdeleme olayı. Özellikle de yok maaşlar ödenmiyor, yok krediler ödenmiyor söylentisi kasıtlı çıkarılıyor ki uydurulan yalanlara kılıf inandırıcı olsun.
Valla bu gönül belediyeciliği, yakında yerini gönül kırma  belediyeciliğine dönecek gibi. Benden söylemesi.
İnşallah yanılan ben olurum.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ