Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

Kadın cinayetleri nasıl durdurulacak?

Kadın cinayetleri  nasıl durdurulacak?
Reklam

Alabildiğine vahşileşen ve giderek pervasızlaşan kadın katliamlarına karşı yasal düzenleme talebi idamdan hadıma, müebbet hapisten hücre cezasına doğru salınıyor. Son günlerde en çok dile getirilen ise “kadın katillerine ağırlaştırılmış müebbet cezası” verilmesi. Kamuoyunda kafalar karışık.

Kadın katliamı rakamlarında, durumu artık “sayaca” bağlanmış bir ülke Türkiye.
Her gün işlenen yeni bir kadın cinayetiyle “sarsılmaktan” yorulmayan bir ülke…
Birbirini tekrar eden gerekçelerle neredeyse günde 5 kadın en yakınları ve çoğunlukla tanıdıkları tarafından “her zamanki gibi” öldürülürken, tanımadığı insanlar tarafından cinsel saldırı sonucu vahşice öldürülen genç kadınların yaşadıkları da cabası ve de “infial” duygusu uyandırıyor herkeste.
Türkiye’de kadına yönelik şiddetin faillerinin nasıl durdurulacağı sorusunu tekrar gündemde. Alabildiğine vahşileşen ve giderek pervasızlaşan kadın katliamlarına karşı yasal düzenleme talebi idamdan hadıma, müebbet hapisten hücre cezasına doğru salınıyor. Son günlerde en çok dile getirilen ise “kadın katillerine ağırlaştırılmış müebbet cezası” verilmesi.
Kamuoyunda kafalar karışık. Peki kadın cinayetlerine karşı kadın mücadelesinin kitlesel örgütleri olan platformlar sorunun çözümü noktasında ne diyor?
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu kamuoyunda “Özgecan Yasası” olarak lanse edilen bir düzenleme ile kadın katillerine ağırlaştırılmış müebbet hapis konusunu öne çıkarırken Kadın Cinayetlerine Karşı Acil Önlem Grubu şiddete karşı mücadeleyi suç ve ceza ikilemine sıkıştırmamak gerektiğinde ısrarlı.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ