Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

Kaçak ve korsanla etkin mücadele

Kaçak ve korsanla  etkin mücadele
Reklam

Balıkesir Esnaf Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Fehmi Erdem ve yönetim kurulu üyeleri beraberindeki oda başkanları ile birlikte 31 Mart yerel seçimleri sonucu Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Yücel Yılmaz’ı ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulundular. Ziyarette esnaf teşkilatının en büyük sorunu olan kaçak ve korsan satış konusunda birlikte hareket etme kararı çıktı.

 

“ESNAF DAİRE BAŞKANLIĞI YA DA

ESNAF MASASI SORUNLARI ÇÖZECEKTİR”

Balıkesir’de 85 oda ile 43 bin 500 esnafın temsilcileri olarak belediyeler ile uyum içinde çalışmak istediklerini belirten BESOB Başkanı Fehmi Erdem “Yerel seçimleri Balıkesir’de gayet demokratik ve saygı çerçevesinde tamamladık. Halkın isteği doğrultusunda göreve geldiniz. Öncelikle size ve ekibinize hayırlı olsun. Biz küçük esnaflar olarak önümüze çıkan sorunları sevgi saygı çerçevesinde en güzel şekilde aşacağımıza inancımız tamdır. Balıkesir geniş bir coğrafyaya sahip bir ilimiz. Dursunbey’den Bandırma’ya, Bigadiç’ten Ayvalık’a farklı kültürel yapıya sahibiz. Hal böyle olunca esnaflarımızın sorunları da bölgelere göre değişiklik gösteriyor. Biz Büyükşehir Belediyemizden esnaflarımızın sorunlarını çözüm odaklı bir anlayış içinde çözmesi için Esnaf Daire Başkanlığı yada Esnaf Masası kurulmasını bekliyoruz. Böylelikle kaçak ve korsan satışla daha sistemli ve etkin mücadele ile hem Balıkesir’e hem ülkemize kaliteli hizmet anlayışını yayacağımıza hemfikiriz. Korsan ve merdiven altı üretimin ekonomiye vurduğu darbeyi esnaf teşkilatları ve belediyelerin uyum içinde çalışması ile ortadan kalacağı ve halkımızın daha sağlıklı ve verimli ürünleri tüketeceğini biliyoruz” diye konuştu.

 

“KAÇAK VE KORSAN İLE MÜCADELE

İÇİN BİRLİKTELİK ÖNEMLİ”

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz esnaf teşkilatının birlikteliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Ben esnafımız derdini bilen içinden gelen biriyim. Biz Balıkesir adına ne yapabiliriz derdindeyiz. Başkanlarımıza bizim kapımız her zaman açık. Esnafımızın en küçük bir sorunu olduğunda önemle üzerine düşen ve çözüm odaklı bir çalışmayı önemsiyoruz. Biz esnafımıza adaleti sağladığımızda önüne çıkan engelleri birlikte aştığımızda Balıkesir halkı adına verimli işler yaptığını önceki dönemimizde gördük.  Karesi Belediyesi’nde kurduğumuz sistem ile belediyenin yapması gerek işleri de takibe alarak en kısa sürede yapılması yönündeki çalışmamız en çok halkımızın beğenisini kazandı. Büyükşehir Belediyemizde de bu sistemi kurarak hem işlerin takibini sağlayacağız hem nerede bir aksama var onu bulup çözüme kavuşturacağız. Esnaf Daire Başkanlığı ya da Esnaf Masası bizim çalışma prensibimize göre de olumlu bir proje. Özellikle kaçak ve korsan satışların önüne geçilmesinde halkımız ve esnafımız adına ne yapılması gerekiyorsa biz elimizi taşın altına sokmaya hazırız. Bunun uygulamaya konulması için de el birliği içinde çalışmamız gerekiyor. Biz belediye olarak bu konunun takipçisi olacağız” dedi.

 

Ziyarete Balıkesir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Fehmi Erdem’in yanı sıra Başkan Vekili Necdet Erkan, Yönetim Kurulu Üyeleri Edremit Madeni sanatkarlar Odası başkanı Hayati Seçen, Bandırma Oto Ziraat aletleri Odası başkanı Hayri Özden, Edremit Ayakkabıcılar Odası başkanı Alaattin Akçeşme, Burhaniye Esnaf odası Başkanı Hasan Bayram, Bandırma Bakkallar Odası Başkanı Ömer Metin, Balıkesir Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Hasan Yıldız, Gönen Pazarcılar Odası başkanı Çetin Canbaz,Birlik Genel Sekreteri Hüseyin Saran, Balıkesir Terziler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası Başkanı Kazım Avcı, Balıkesir Tuhafiyeciler Esnaf Odası Başkanı İsa Erol, , Balıkesir Berberler Esnaf Odası Başkanı İbrahim Demirer, Balıkesir Ayakkabıcılar Esnaf Odası Başkanı Turgay Kapan, Balıkesir Bakkallar Esnaf Odası Başkanı Hasan Yançıl, Balıkesir Fırıncılar Esnaf Odası Başkanı Niyazi Tunç, Balıkesir Elektrikçiler Esnaf Odası Başkanı Nejdet Arslan, Balıkesir Marangozlar Esnaf Odası Başkanı Kamil Güler, Balıkesir Kahveciler Esnaf Odası Başkanı Bülent Bilir, Balıkesir İnşaatçılar Odası Başkanı Hayrettin Demirbaş, İvrindi Esnaf Odası Başkanı Necdet Berber, Balıkesir Kasaplar Esnaf Odası Başkanı Galip Sarıoğlu, Balıkesir Şoförler Esnaf Odası Başkanı Rıza Tekin, Balıkesir  Camcılar Esnaf Odası Başkan Vekili Tayyar Kaleli hazır bulundu.

 

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
tanıtım filmi