Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

İVRİNDİ HİZMET DOLU 2020’Yİ GERİDE BIRAKTI

İVRİNDİ HİZMET DOLU 2020’Yİ GERİDE BIRAKTI

İvrindi Belediyesi halkına hizmet yağmuru sunduğu bir yılı geride bıraktı

Yusuf Cengiz’in Belediye Başkanlığı’nı yürüttüğü İvrindi Belediyesi merkezden en uç noktada bulunan kırsal mahalleye kadar sıcak asfalttan sathi kaplamaya, asfalt yamadan kilitli parke taşı döşeme işine, aşevinden genç odasına, çocuk parkı ve oyun gruplarından halı saha inşaatına kadar birçok hizmeti halkına sunarak 2020 yılını geride bıraktı

MAHALLELERE TEK TİP AŞEVİ VE GENÇ ODASI

Mahallelerde birlik ve beraberliğin yaygın olduğu, halkın örf ve adetlerinin yaşamaya devam edildiğini dile getiren Başkan Cengiz “Mahallelerimize yaptığımız ziyaretler sonrası halkımızdan bize gelen en büyük talep mahalleye istedikleri aşevi ve genç odaları.  Bizler bu yolda halkımızın taleplerini karşılamak, kültürel değerlerimizi yaşatmak  için elimizden geleni yapıyoruz. Bu doğrultuda Akçal, Bozören, Büyükyenice, Gümeli, Karaçepiş, Kaşağıl, Kurtuluş, Osmanlar, Pelitören, Yağlılar mahallelerimize aşevi, Karaçepiş ve Gümeli mahallemize genç odası kazandırdık ve Yürekli mahallemize kazandırmak için de çalışma başlattık. Hemşehrilerimize en iyi hizmeti sunmak için çalışmaya devam edeceğiz”

KIRSALDA 40 KM ASFALT ATILDI

Yol medeniyettir anlayışı ile kırsal mahallelerde yaşanan asfalt yol sorununu büyük ölçüde çözdüklerini ifade eden İvrindi Belediye Başkanı Yusuf Cengiz “Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı ekiplerince bu yıl ilçemizde çok güzel çalışmalar yürüttük. Seçim zamanında sözünü verdiğimiz ve Cumhuriyet tarihinden bu zamana asfalt ile tanışmamış kırsal mahallelerimiz başta olmak üzere birçok mahallemize 2020 yılı içerisinde toplamda 40 km sathi kaplama asfalt attık. Bununla birlikte Gökçeyazı mahallemizde ilgili daire başkanlığı saha ekiplerimiz asfaltlama  çalışmasını sürdürüyorlar”

ÇOCUKLAR İÇİN PARKLAR VE ÇOCUK OYUN GRUPLARI

Çocuklar bizim geleceğimiz. Bu yaşadığımız sıkıntılı süreci onlara hissettirmeden geçirmek için evlatlarımıza oyun alanları yaratıyoruz diyen Başkan Cengiz “Büyükşehir Belediyemizin desteği ve kendi belediye bütçemiz ile İlçe merkezimize 10, Kirazören, Karaçepiş, Değirmenbaşı, Kurtuluş mahallemize 1 adet olmak üzere büyük çocuk parkı kazandırdık. Bununla birlikte KüçükIlıca,  Haydar, Hacı Ahmetler ve Kayapa mahallemizde bulunan çocuk oyun gruplarını yenileyerek çocuklarımızın kullanımına açtık.  Aynı zamanda Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Daire Başkanlığı’nca Korucu mahalle meydanımızı daha modern ve güzel bir hale getirdik”

BELEDİYE KUM OCAĞI İŞLETMEMİZ HİZMETE GİRDİ

Kum, çakıl, dolgu malzemesi,  taş altı malzeme, mil vb.  ihtiyaçlarımızı kendilerinin ürettiklerini dile getiren Başkan Cengiz “ İşletmemizi 2020 yılı içerisinde açtık. Resmi prosedürleri halledip Belediye şirketimiz bünyesine geçirdik. Her türlü inşaat sektöründe işimize yarayacak ürünü temin edebilecek kapasitede donanıma sahibiz. Bu sebeple Balıkesir’de inşaat için gerekli olan temel malzemenin teminini biz sağlayacağız. Bu zamana kadar durmaksızın talepler geliyor ve işletmemiz gelen talepleri karşılamak adına çalışmalarını sürdürüyor.  Bununla yetinmeyip Taş ocağı kırma tesisi için tüm hazırlığımızı tamamladık. Ruhsatlarımızı aldık. Bu işletmeyi ilçemiz Kınık sınırları içerisinde kuracağız. Buradan çıkan malzemeler ile yol yapım ve tamirat, asfalt altı malzemeler, dolgu zemini malzemeleri üretilmek üzere burası da en kısa sürede hizmete girecek”

MAHARETLİ ELLER YÖRESEL ÜRÜN PAZARINI AÇTIK

2020 yılı ilçemiz için milat oldu diyebiliriz. Her konuda hizmeti hak eden hemşehrilerimize değmeye çalıştık diyen Başkan Cengiz “ Edremit Balıkesir yolu üzerinde yer alan 6 adet dükkan vardı. Yapımından bu yana ortalama 2 senedir atıl vaziyette duran dükkanlarımızı biz aktif duruma getirdik. Burada özellikle kadınlarımızın el emeği ürünlerinin aile bütçelerine katkı sağlamaları amacıyla değerlendirmelerini istedik. Hem hediyelik eşyalar, hem de yöresel lezzetlerden oluşan ürünler buradaki tezgahlarda yerini alacak. Lokasyonu itibari ile burası özellikle yazın cazibe merkezi olacak ve ilçemizin reklamı konusunda önemli bir yere sahip olacak. Orası bizler için, İvrindi için çok değerli”

KIRSALA HALI SAHA VE SOSYAL TESİS KAZANDIRIYORUZ

İlçede futbol revaçta. Halkımız adeta futbol ile yatıp futbol ile kalkıyor diyen Başkan Cengiz “ Futbolu seven, oynayan, izleyen ve izlerken o anı yaşayan bir ilçeyiz. E tabi öyle olunca haliyle sosyal tesis talebi de oluyor. 2020 yılında kendi belediye bütçemiz ile kırsal mahallelerimize halı saha inşaatına hız verdik. Bu doğrultuda yürüttüğümüz çalışmalar neticesinde Küçükyenice, Okçular, Karaçepiş, Yürekli mahallemize ışıklandırması da dahil olmak üzere temelden halı saha kazandırdık. Bununla birlikte daha önceki yıllar halı saha olması için çalışmalar başlatılan ama çalışmaların tamamlanmadığı Çarkacı ve Yağlılar’da saha çevresi düzenleme ile birlikte zeminini suni çime çevirerek genç ve çocuklarımızın kullanımına açtık.

İLÇE GİRİŞ KAVŞAĞINA İVRİNDİ KUZUSU VE ÇOBAN HEYKELİ

Bu yörede çobanların fazla sayıda olması ile birlikte sembolünü kuzusu ile temsil etmesinin daha uygun olacağını dile getiren Başkan Cengiz “Kaide üzerinde yer alan çoban figürü ile Peygamberler mesleği de olan çobanlık tasvir edildi. Bu şüphesizdir ki alçakgönüllü, merhametli, yöneticilik vasıflarına sahip kişilerin yapabileceği bir meslektir. Çobanın yanında ve kucağında yer alan koyun ile kuzu, insan-hayvan ilişkisini ve sevgisini anlatıyor.

Kaidenin ön yüzündeki rölyef ile Hadis-i şeriflerde ve atasözlerimizde geçen, ilçemizin övünç kaynağı olan eğitim ve eğitim kurumları işlenmiştir diyen Cengiz, “Yan rölyeflerde de ilçemiz ekonomisinin temelini oluşturan hayvancılık sembolize edildi. Yeni sembolün İvrindi’ye kazandırılması ve ilçe hayvancılığına katkılarından dolayı Aydeniz Et Entegre Tesisi yatırımcıları Yusuf ve Mustafa Yalçın’a, 6 ay gibi uzun süre anıt üzerinde ince işçilik ile çalışan sanatçı Nilgün Gedik’e ilçemiz halkı adına teşekkür ediyorum”

2020’de BAŞLAYIP 2021’de HİZMETE GİRECEK PROJELERİMİZ VAR

2020 yılında ufaklı büyüklü çok güzel çalışmalara imza attık.  Ama bazı projelerimiz büyük olunca ister istemez bunların tamamlanmasının uzun sürebildiğini dile getiren Başkan Cengiz “İlçemizin kuzusunu yetiştirerek ilçemiz koyum üreticilerine temin amaçlı kurulumunu sağlayacağımız İvrindi Kuzusu Damızlık Üretim Çiftliği, İlçemize gelen misafirlerimizin konaklamalarının sağlanacağı Otel ve Çok Amaçlı Salon ve Balık sevdalılarını yakından ilgilendiren Türkiye’de ilk olarak ilçemiz sınırları içerisinde açılacak olan tut sev bırak modelinin ele alınacağı Avlak Alanı Mesire Alanı  2021 yılında faaliyete geçecek. Bununla birlikte ilçemizin en önemli sorunları arasında başı çeken yer altı şebeke hattı ve kanalizasyon yenileme çalışması için ilk kazma 2021 yılında vurulacak”

En Güzel Lezzetler Buradan Çıkacak

İlçenin tarım ve hayvancılık ile geçimini sağladığını dile getiren İvrindi Belediye Başkanı Yusuf Cengiz “ İvrindi Kuzusu Türkiye’nin her yerinde biliniyor. Lezzeti hiçbir yerde yok. Biz bu ırkın devamlılığını sağlamak amacıyla tesis kurma aşamasındayız. Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığımızın destekleri ile Kıvırcık Merinos Melezini yaşatma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. İlk etapta 200 adet kıvırcık merinos melez ırkı koyun ile üretim aşamasına geçip hedeflediğimiz sayıya ulaştıktan sonra koyun üretimi gerçekleştiren değerli çiftçi kardeşlerimize teminini sağlamış olacağız.  Osmanlar mahallesi yolu üzerinde faaliyete geçecek işletmemiz 23400 m2 alana konumlanacak. Buradan elde ettiğimiz kuzuların %50sini Büyükşehir Belediyesi’ne tahsis edeceğiz, diğer %50’sini ise İvrindi Belediyesi olarak bizler çevremizde koyunculuk faaliyetini sürdüren hemşehrilerimize ırkın devamı için dağıtacağız.”

Balık Sevdalılarını 2021’de ilçemizde ağırlayacağız

İlçemize toplam 6 km uzaklıkta olan Karaçepiş  Göletine Türkiye’de ilk ve en modern tesisi kazandıracağız diyen Cengiz “ Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nın destekleri ve projeleri ile bir çalışma başlatıyoruz. Balık sevdalılarına tut, sev, bırak mantığını aşılamak istiyoruz. Yılın 365 günü açık olacak tesisimizde idari bina, 50 araç barındıracak kapasitede, wc ve lavabolarda dahil 50 ile 75 m2 aralıklarla 22 sektör halinde konumlandırılacak. 4268 metre tel örgü ile çevrili olacak.  3500 metre yüzey alanı çevresi olarak faaliyete geçecek Karaçepiş Göleti Sportif ve Amatör Balıkçılık Rekreasyon Sahası tüm Türkiye’de ilk olarak ilçemiz sınırları içerisinde faaliyet göstererek balık sevdalılarına ev sahipliği yapacak .”

Otel ve Çok Amaçlı Salonu 2021’de faaliyete girecek

İlçemize gelen misafirleri ağırlayabileceğimiz bir mekanımız yoktu diyen İvrindi Belediye Başkanı Yusuf Cengiz “ Bir süre önce inşaatına başlanan ve  şu an otopark görevinin dışına çıkamayan binamızı modernleştirip ilçemize Otel, Çok Amaçlı Salon kazandırma yolunda girişimlerimiz sonuç verdi. Şu an ihalesi tamamlandı. 5.5 milyon tl maliyet ile ihaleyi alan şirket 300 gün sürede buranın tamamlanmasının sözünü verdi. Sakarya mahallemizde bulunan bina toplamda 3609 m2 alana sahip. İç dizayn olarak bahsedecek olursak bodrum katında otopark, zemin katında  17 adet ofis, 1. Katında 19 odalı 40 yatak kapasiteli bir otel ve teras katında ise düğün gibi organizasyonların gerçekleştirileceği çok amaçlı salonu içinde bulunduracak” dedi

Şehrimizin Altyapı Sorunu için İlk Kazma 2021 Yılında Vurulacak

İvrindi Merkezi 43.093 mt.(43 km) 1. Kademe İçme Suyu Projesi, 49.000 mt (49km) 2. Kademe İçme Suyu Şebeke Projesi ve 6 Adet DMA (Kontrol Edilebilir Alt Bölge) için çalışma yürütüleceğini dile getiren Başkan Cengiz “Yıllardır İlçemizin kanayan yarası olan Altyapı Kanalizasyon ve İçme Suyu Hattı ihalesi gerçekleşti. 2021 yılında ilk kazmanın vurulacağı ve Yaklaşık 2 yıl sürmesi beklenen proje için ilçe halkımızın sabırlı olmasını diliyoruz. İlçe merkezimiz tamamı  şantiyeye dönecek ve sonrasında kazanan kıymetli vatandaşlarımız olacak” dedi.

BİRLİK BERABERLİK İÇERİSNDE HİZMETLERİMİZ SÜRECEK

Halkımıza hizmet için gece gündüz mesai kavramı gözetmeksizin çalışacağız diyen başkan Cengiz” Her zaman destekleriniz hissettiğimiz Milletvekillerimize, Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz’a ,Büyükşehir Belediyesi olarak Genel Sekreterimizden, Daire Müdürlerimize, Birim Müdürlerimizden sahada çalışan ekiplerimize kadar sahada etkin şekilde çalışma yürüten herkese teşekkür ediyorum. İlçemizde her noktaya hizmet ulaştırarak yaşanılabilirlik seviyesini arttırıyor, hem de gönül belediyeciliğini yayma konusunda emin adımlar atmış oluyoruz. İvrindi’de görüldüğü üzere sosyal kültürden, fen işlerine her alanda etkin mücadelemizi aralıksız sürdüreceğiz. Bu mücadelenin kazananı İvrindi halkı olacak” dedi.

 

 

 

 

 

 

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete