Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

“İSTİKLAL MARŞI İLE İLGİLİ İDDİALAR GERÇEK DIŞI”

“İSTİKLAL MARŞI İLE İLGİLİ İDDİALAR GERÇEK DIŞI”

CHP İl Başkanı Serkan Sarı, Karesi Belediye Başkan Yardımcısı Baki Yarımdağlı’nın Karesi CHP Belediye Meclisi’nde bir üyenin İstiklal Marşı’nı okumadığı yönündeki iddialarının gerçek dışı olduğunu belirtirken, “Kendisini bu iddiasını açıklamaya ve belge ile ispat etmeye davet ediyoruz. Siyasî ahlâka uygun olmayan bu iddiasını ispatlayamaz ise gereğini yapacağını umuyoruz” dedi.

“HEDEF SAPTIRDI”

CHP İl Başkanı Serkan Sarı’nın açıklaması şöyle:

“Karesi Belediye Başkan Yardımcısı Baki Yarımdağ, geçtiğimiz günlerde vermiş olduğu bir beyanat ile partimizi ve meclis üyelerimizi hedef alan bir açıklama yapmıştır. Yarımdağ, siyasi ahlaka uygun olmayan bir dille partimizi ve meclis üyelerimizi suçlayarak gerçek dışı iddialarda bulunmuştur.
Halkımıza hizmet etmesi, şeffaf, doğru dürüst bir belediyecilik hizmeti vermesi beklenen bu şahıs, kamuoyunun merak ettiği soruları açık ve net bir dille ve belgelerini sunarak açıklama yapması gerekirken,  hedef saptırarak halkı tatmin edecek bir cevap vermemiş, asılsız iddialar ile meclis üyelerimizi suçlamayı tercih etmiştir. Kendisini bu iddiasını açıklamaya ve belge ile ispat etmeye davet ediyoruz. Siyasî ahlâka uygun olmayan bu iddiasını ispatlayamaz ise gereğini yapacağını umuyoruz”

“PARTİMİZ ADINA HATA YAPAN BİRİ VARSA BİZLER DE GEREĞİNİ YAPARIZ”

“Cumhuriyet Halk Partisi’nde siyaset yapan hiçbir partilimiz, ulusumuzun ve bağımsızlığımızın sembolü olan ve okumaktan gurur duyduğumuz, okurken gözlerimizin dolduğu İstiklâl Marşımızı okumaktan asla imtina etmez. Bu sebeple Yarımdağ’ı, bu iddiasını ispatlamaya davet ediyoruz. Bu konuda partimiz adına hata yapan birisi var ise de bizler gereğini yaparız. Bunu da açık bir şekilde buradan ifade ediyorum.

O İstiklâl Marşı ki, vatanı yabancı düşmandan kurtarmak için canlarını feda eden bizim atalarımızın, vatan evladının kanı ile sulanan vatan toprağı için yazılmıştır. O İstiklâl Marşı ki, sözlerini yazan büyük şair Mehmet Akif Ersoy’un ‘Allah bu Millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın’ diyeceği kadar büyük acıların ve bedellerin sonucudur. Hiçbir milletin marşı bizim marşımız gibi destansı, bizim marşımız kadar gerçek, bizim marşımız kadar acı ile yoğrulmuş değildir”

Okuduğumuz her ortamda göğsümüzü kabartan, manevi duygularımızı şaha kaldıran, bizi millet olarak bir ve bütün yapan en önemli millî değerimize saygısızlık edilmesine asla izin vermeyeceğimiz gibi; partililerimizi bu şekilde gerçek dışı suçlayanları da iddialarını ispatlamaya, Meclis Üyelerimizin sorduğu sorulara açık ve net bir şekilde gündemi saptırmadan ispatlamaya davet ediyoruz. İspatlayamadıkları ve sorulan sorulara açık bir şekilde cevap veremedikleri takdirde gerekeni yapmaya davet ediyoruz”  (balikesir24saat.com)

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete