Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

İSRAFA SON VERECEK HAKKANİYETLİ YÖNETECEK

İSRAFA SON VERECEK HAKKANİYETLİ YÖNETECEK
Reklam

Halkla içiçe olacak, hayati ihtiyaç olan suyu ucuzlatacak, kimseyi işten atmayacak, hakkaniyetli bir yönetim gösterecek

DP’nin Balıkesir Büyükşehir Başkan Adayı Tuğba Güner beraberinde Parti il Başkanı Kemal Alver ve 2. Başkan Mustafa Koçal olduğu halde dün DEMOKRAT’a bir nezaket ziyaretinde bulundu. Özcan Özakbaş ile görüşen Güner seçilip göreve geldiği takdirde önemli işlere imza atacağının müjdelerini verdi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nde savurganlığın mevcut olduğunu ve bu israfa kendisinin son vereceğini söyleyen Tuğba Güner “Önceliğimiz haliyle israfın önüne geçmek olacak. Bütçe sağlıklı olmazsa işi nasıl döndüreceğiz? Bu konu çok mühim” diyerek özetle şunları aktardı:

“Halkla içiçe olacağım. Balıkesir’e bir Expo Center kurmak istiyorum. Fuar alanları önemli.

Yine kültür siteleri kurmamız gerekli, Balıkesir’in yıllardır büyük eksiği çünkü.

Sanayi-Üniversite işbirliği ile AR-Ge çalışmaları yapacağız. Böylece dünyaya entegre olacağız, gelişeceğiz. Şehir ilerlesin, marka olsun.

Öğrencilerimizin ücretsiz ulaşım yapmaları için çaba harcayacağım. Ayrıca ücretsiz ve ucuza yemek konuları üzerinde ciddiyetle duracağım.

Bilhassa kırsal mahalleler için ucuz gübre ve mazot sağlayacağım. Çiftçi ve üreticimiz nefes almalı, yeter artık.

İnsanlara değer vereceğim. Şehre yakışacak, makul, öngörülen şeyleri vaat edip hayata geçireceğim. Yapamayacağım şeyleri asla söyleyemeyeceğim.

Kadınlar için mesleki eğitim kursları açacağım, onların da çalışma hayatına katılmalarını sağlayacak ve her yere kadın elini değdireceğim.

Turizmi kesinlikle 12 aya yayacağım. Dağ-deniz turizmi yanında bilhassa termal turizme ve termal seracılığa önem vereceğim.

Marka şehir olmamız için dünya bazında tanıtım şart. Bunun için ne gerekiyorsa yapacağım.

Su konusu esas meselemiz olacak. Bir kere fazlasıyla indirim yapacağız. Ayrıca daha önce mevcut olan ecdat sularımızı nasıl tekrar kente kazandırabilirizin araştırmasını yapacağım. Şartlar uygun olduğu takdirde bunu da vaatlerimin arasına almak istiyorum.”

Kendisinin özel sektörden geldiğini ifade eden DP’nin iddialı bayan adayı Güner seçildiği takdirde kimsenin ekmeği ile oynamayacağının, işten atılmayacağının garantisini de verdi.

Hakkaniyetli bir yönetim göstereceğini, vaatlerinin ayaklarının yere basağını ve Balıkesir’in her hizmete layık olduğunu kaydetti.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ