Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

İSMAİL OK İLE BİR ARAYA GELMEYE BİR ADIM KALDI

İSMAİL OK İLE BİR ARAYA  GELMEYE BİR ADIM KALDI
Reklam

CHP İl Başkanı Serkan Sarı, ittifakta uzlaşı sağlanıp adayların belirlenip, açıklanması sonrası Balıkesir’de ittifakın Büyükşehir Belediye Başkan adayı İsmail Ok ile birlikte bir araya gelerek seçim çalışmalarına başlayacaklarını söyledi.

 Balıkesir’de CHP ve İYİ Parti arasındaki aday ve ittifak görüşmeleri tüm hızıyla il yönetimleri düzeyinde sürüyor. Cumhuriyet Halk Partisi şimdiye kadar 10 ilçede adayını resmi kanallardan açıkladı. Fakat İYİ Parti ile yapılan ittifak sonrası Büyükşehir Belediye Başkanlığından çekilen Ahmet Akın gibi bazı aday açıklanan ilçelerde ittifaktan doğan geri çekilmeler olabilir. Özellikle iki partinin Altıeylül ve Karesi ilçelerinde uzlaşamaması ve her partinin kendi adayında ısrar etmesi görüşmelerin uzamasına neden oldu.

EN BAŞARILI İTTİFAK

KOMBİNASYONU İÇİN ÇALIŞIYORUZ

CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, İyi Parti ile yaptıkları ittifakın görüşmeleri neticesinde en başarılı sonucu alacakları kombinasyonu yaratmaya çalıştıklarını söyledi. İl Başkanı Sarı, Altıeylül ve Karesi ilçelerindeki devam eden görüşmeler hakkında şunları söyledi. Altıeylül ve Karesi’de müzakereler devam ediyor. Şuanda görüşmelerimiz olumlu bir şekilde ilerliyor. Biz ittifakın Balıkesir’de en başarılı sonucu alacağı kombinasyonu yaratmaya çalışıyoruz. İlçeleri buna göre paylaşıyoruz. Bu ittifak süreci daha çok genel merkez düzeyinde ilerliyor. Bizde kendi görüşlerimizi, bölgenin dinamiklerini aktarıyoruz. Buradaki beklentileri ve sorunları, bilgi, birikimi yukarıya aktararak Balıkesir adına en doğru kararın alınmasını arzu ediyoruz.

Bugün AKP’nin elindeki belediyelerin iyi yönetilmediğini hep birlikte görüyoruz. Bu kötü yönetime dur diyebilmek içinde geçtiğimiz günlerde alınan ittifak doğrultusunda en iyi ittifakı sağlayabileceğimiz şekle kavuşmayı istiyoruz.” dedi.

EDREMİT HASAN ARSLAN İLE

DAHA İYİ BİR DÖNEM GEÇİRECEK

Genel Merkezin Edremit için Kamil Saka yerine aday gösterdiği Hasan Arslan ile ilgili olarak kendisine sorulan bir soruyu da cevaplayan İl Başkanı Serkan Sarı, “Edremit’te 30 yıldan buyana belediye başkanımız Kamil Saka, geçtiğimiz Merkez Yürütme Kurulu’nun aldığı karar doğrultusunda yeni bir adayla önümüzdeki dönemde yola devam etme kararı alındı. Önümüzdeki dönemde bir önceki dönem Zeytinli Belediye Başkanı olan Selman Hasan Arslan ile bu seçimlere devam edilecek. Kamil başkan özverili çalışmaları ile hem Edremit’e hem partimize güzel hizmetlerde bulundu.

Bu süreç partililerimizin birbirine yükümlülükleri devrettiği bir süreçtir. Önümüzdeki zamanda Selman Hasan Arslan ile yaptıklarımızın üzerine koyarak daha iyi bir döneme hazırlanılacak. Sorunları çözecek insanların dertlerine derman olacak bir anlayış ile siyaset yapıyoruz. Burada bizleri temsil edecek başkan adaylarımız genel merkezimizce açıklanmıştır. Yeni aday arkadaşımıza seçim döneminde ve seçimlerden sonra iyi bir dönem geçirecek ve seçimlerden sonraki belediyecilik döneminde başarılar dilerim” dedi.

İSMAİL OK İLE BİR ARAYA

GELMEYE BİR ADIM KALDI

Son olarak CHP ve İYİ Parti’nin ittifakı sonrası Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan İsmail Ok, ile ittifak görüşmeleri tamamlandığında bir araya geleceklerini ve net bir şekilde sahaya ineceklerini belirten Sarı, “İttifakın tamamlanmasını bekliyoruz. İlçeler düzeyinde uzlaşı sağlanmasını bekliyoruz. Uzlaşı sağlandığında verimli bir çalışma ortamı yakalanacaktır. Bu süreç imza altına alındığında bütünleşmiş olacağız. Şuanda kaynaştık. İlçe örgüt temasları sürüyor. İller nezlinde bizde görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Yakın zamanda sahaya net bir şekilde çıkmış olacağız.

Burada artık İsmail Ok’u, İyi Parti veya CHP’nin adayı değil ittifakın adayı olarak görüyoruz” dedi.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ