Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

İSKELE YAT LİMANI ÇALIŞMALARI BAŞLADI

İSKELE YAT LİMANI ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Burhaniye İskele mahallesinde bulunan Yat limanında, Belediye birimleri ve ekipleri,  düzenleme ve peyzaj çalışmalarına başladılar.  Yıllardır,  İskele mahallesi sakinlerinin şikâyetçi olduğu toz-toprak kirliliğinden kurtulmak ve bir  ‘’turizm beldesine’’ yakışan alanlar  oluşturmak amacıyla, Belediye Başkanımız Sayın Ali Kemal DEVECİLER’in talimatlarıyla start verildi.

Öncelikle, yeşil alanlar oluşturulacak  yerlere toprak dolgu ve düzleme çalışmaları yapılacak. Yaklaşık, 7.700 m2’ lik alanda;  yürüyüş yolları, çimlendirme ve bitkisel peyzaj alanları, otomatik sulama sistemleri oluşturulacak. Bu çalışmalar, taşıt yolu sınırlarına kadar ulaşacak.  Bölge sakinlerinin  yıllardır şikâyetçi olduğu, alan ile yol arasındaki ‘’tel örgü’’ kaldırılacak.

Alanın batısındaki eski ‘’tekne bakım alanına’’ yaklaşık  60 araçlık ‘’otopark’’ uygulaması yapılacak. Bu alan, yeşil alandan tel örgü sistemiyle ayrılacak. Böylece, alanın doğu ucundaki Çocuk parkı ile Otopark arasındaki büyük alan, şehrimize yakışır bir görünüm kazanacak ve kullanıma açılacak.

Belediye Başkanımız Sayın Ali Kemal DEVECİLER’ in, seçim bildirgesi projelerinden olan ‘’Yat Limanı düzenlemesi’’ çalışmaları, en kısa sürede tamamlanarak halkımızın kullanımına sunulacaktır.

 

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete