Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

İNSANLIK DERSİ VERDİ

İNSANLIK DERSİ VERDİ

Emekli maaşını ve çalıştığı işinden aldığı parayı sokak hayvanları için harcıyor..

Sibel Kural yardım etmek için canlıları insan veya hayvan olarak ayırmadığını, muhtaç olan her canlıya yardım etmenin önemli olduğunu söyleyerek herkese insanlık dersi verdi.

KENDİNDEN İYİCE KISTI

Emekli Sibel Kural, yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarına daha fazla yardım edebilmek, onların yiyecek, barınma, bakım gibi ihtiyaçlarını temin için yeniden bir işte çalışmaya başladı. Aldığı emekli maaşını ve çalıştığı işten aldığı paranın neredeyse tümünü şimdi sokak hayvanlarına harcıyor. Sözün özü kendinden iyice kıstı.

ÜŞÜMESİNLER DİYE

BATTANİYE GÖTÜRÜYOR

Kendini bu işe adayan ve kolları sıvayan Sibel Kural sokaklardaki hayvanları hem besliyor, hem de tüm bakımlarını yaptırıyor.

Ayrıca hayvansever derneklerine bağışlar yapıyor. Yaralanmış veya hastalanmış hayvanların tedavilerini yaptırıyor.

Kış aylarında da barınaklara battaniye, yorgan gibi eşyalar götürüp; oradaki hayvanların üşümemelerini sağlıyor.

 

“AÇ VE SUSUZ KALMASINLAR”

Kural, sahipsiz hayvanların özellikle kış aylarında üşüyüp aç kaldığını ve bu durumun kendisini üzdüğünü ifade ederek, “Eğer aç kalırlarsa bu canlar, soğuktan donma tehlikesi bile geçiriyorlar. Yazın bir şekilde başlarının çaresine bakıyorlar ama kışın çok üşüyorlar, bir de kar yağarsa karın altında donarak telef olmaları mümkün. Donarak ölmenin ne demek olduğunu insanların anlaması gerekiyor” şeklinde konuştu.

“DERTLERİNİ ANLATAMIYORLAR Kİ!”

Gazetemizi ziyaretinde kendisine “Niçin hayvanlara bu kadar yardım ediyorsunuz? İnsanlara yardım etmek yerine?” diye sorulduğunda “İnsanlar konuşabiliyor, dertlerini anlatabiliyor. İnsanlar yardım istediğinde onlara da yardım ediyorum. Ama hayvanların bizden birşey isteme gibi bir durumları yok ki! Onlar bizlere muhtaç, herkes bu konu da duyarlılık göstermeli” diye konuştu.

SOKAK HAYVANLARI İÇİN

MÜCADELE GEREKİYOR

Kural sözlerine devamla, “Sokakta görülen sokak hayvanları da bizim gibi Allah’ın yarattığı canlılar. Yaşam haklarına, onların yaşam haklarını en çok ihlal eden canlılar olarak biz insanlar sahip çıkmalıyız. İnsanların sokak hayvanları için de biraz mücadele etmesi gerekiyor” uyarısını yaptı.

Sibel Kural sokak hayvanlarına karşı tüm vatandaşları duyarlı olmaya davet etti.

Umarız Sibel hanım gibi iyi yürekli insanlar çoğalır.

ARZU ÖZAKBAŞ

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ