Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

İNSAN SAĞLIĞI VE ÇEVREMİZ ÖNEMLİ

İNSAN SAĞLIĞI VE ÇEVREMİZ ÖNEMLİ
Reklam

İYİ TARIM UYGULAMASI EĞİTİMİ FAYDA SAĞLADI..

Balıkesir Karesi ve Altıeylül İlçeleri Süt Üretici Birliği Başkanı Cihat Şimşek, Bilik üyelerince yasal mevzuata uygun kontrollü üretimler gerçekleştirerek başta Balıkesir olmak üzere ülkemizi güvenilir hayvansal gıda ürünleri alanında uluslararası düzeye çıkartılması için çalışmalarına gayretli bir şekilde devam edeceklerini söyledi 

Balıkesir Karesi ve Altıeylül İlçeleri Süt Üreticileri Birliği’nde gerçekleşen Güney Marmara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen son yıllarda tüketicilerin tercih sebebini olumlu yönde etkileyen İyi Tarım Uygulamaları Eğitimi gerçekleşti.

Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Şimşek, günümüz şartlarında insan sağlığının hayvan sağlığından geçtiğini ve hayvan sağlığının korunmasının eğitimlerle desteklenmesi gerektiğinin üzerinde durdu.

İyi Tarım Uygulamaları Eğitimi sayesinde Balıkesir Karesi ve Altıeylül İlçeleri Süt Üreticileri Birliği üyelerine tarımsal üretimde insan sağlığına ve çevreye zarar vermeme bilinci oluşturularak sütün en iyi şekilde pazar sahasında yer alması için gerekli çalışmalara devam edeceklerini bildirdi.

Eğitime Balıkesir İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri ve son sınıf öğrencileri de katılma imkanı buldu.

Başkan Şimşek ‘Teknik eğitimlere mesleki liselerin katılması geleceğin bilinçli nitelikli eleman yetiştirilmesine katkı sağlayacaktır’ dedi. Bu eğitimleri düzenlemeye devam edeceklerini ve gıda meslek liselerinin gelişmelerine, nitelikli iş gücü oluşmasına katkı sağlayacaklarını söyledi.

Şimşek, Balıkesir Karesi ve Altıeylül İlçeleri Süt Üretici Birliği üyeleri yasal mevzuata uygun kontrollü üretimler gerçekleştirerek başta Balıkesir olmak üzere ülkemizi güvenilir hayvansal gıda ürünleri alanında uluslararası düzeye çıkartılması için çalışmalarına gayretli bir şekilde devam edeceklerini ekledi.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ