Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

İLİMİZE BÜYÜK DEĞER KATACAK

İLİMİZE BÜYÜK  DEĞER KATACAK

Termal Uygulama Oteli 10 bin metrekare alan içerisinde son derece kapsamlı bir otel olacak. İçerisinde kongre amaçlı salonlar, termal alanlar, sosyal tesisler, termal ve yarı olimpik yüzme havuzu bulunacak.  

 AK Parti Balıkesir Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi Av. Belgin Uygur, Türkiye’de ilk kez açılacak olan Termal Uygulama Oteli’nin Balıkesir’de yapılacağı müjdesini verdi.

Konu ile ilgili olarak milletvekili Uygur gazetemize yazılı açıklamada bulunarak şunları ifade etti:

“Milli Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın Mahmut Özer’e konuyla ilgili yaptığımız ziyarette Bigadiç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne bağlı olarak bir Termal Uygulama Oteli yapılması girişimimiz olumlu sonuç verdi. Bigadiç’te yapımı devam eden Millet Bahçesi mevkiinde Belediyemize ait olan arsaya Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından yapılacak olan Termal Uygulama Oteli 2020 yılı yatırım programına alındı. Termal Uygulama Oteli hem Lisemizin mesleki uygulamalar konusunda daha da gelişmesine hem de bölgemize turizm açısından büyük katkı sağlayacaktır. Bu Termal Uygulama Oteli sayesinde öğrencilerimize mesleki yeterlilikler kazandırılarak hem Bigadiç’te hem de çevre ilçelerimizde bulunan termal turizm tesislerinde istihdamları sağlanarak, aranan vasıflı personel ihtiyacı da karşılanmış olacaktır. Geçtiğimiz günlerde yapılacağı alanda incelemelerde de bulunduğumuz Termal Uygulama Oteli 10 bin metrekare alan içerisinde son derece kapsamlı bir Otel olacak. İçerisinde kongre amaçlı salonlar, termal alanlar, sosyal tesisler, termal ve yarı olimpik yüzme havuzu bulunacaktır. Termal Uygulama Oteli’nin, Sağlık ve Termal Turizm hizmeti yanında Kongre Turizmi hizmeti de verecek olması ilimize büyük bir değer katacaktır.

Termal Uygulama Oteli’nin yapılması hususunda emeklerimizin karşılığını almaktan ve böyle bir projenin Balıkesir’e kazandırılmasından büyük mutluluk duyuyorum.”

BİGADİÇ’TE 4 OKULA Z-KÜTÜPHANE

Uygur eğitim alanındaki müjdelerinin bununla kalmadığını, Bigadiç’te bulunan 4 okula

Z-Kütüphane yapılacağını ifade etti. Uygur “Bigadiç’te bulunan Dörteylül Sıtkı Sinan İlkokulu, Bigadiç Anadolu Lisesi, Kuvayi Milliye Anadolu Lisesi ve Işıklar Ortaokulu’na Z-Kütüphane yapılması için de Bakan Yardımcımızdan söz aldık. Yeni nesil bu kütüphanelerin okullarımızda artırılması hususundaki talebimizi son derece olumlu karşılayan Bakan Yardımcımız Mahmut Özer’e desteğinden ötürü teşekkür ederiz. Çocuklarımızın eğitimlerine önemli katkıda bulunacak bu kütüphanelerin ilçemize kazandırılmasından dolayı mutluyum” dedi.

SANAYİ-OKUL İŞBİRLİĞİNE ÖNEMLİ KATKI

Uygur’dan Eğitim alanında Balıkesir’e bir katkı da Altıeylül Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi için geldi. Uygur “Sanayicilerimizden gelen talep doğrultusunda Altıeylül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Teknik Elektrik-Elektronik Bölümünün yeniden açılması hususunu Bakan Yardımcımıza ileterek sözümüzü aldık. Sanayi-Okul işbirliği açısından önemli bulduğumuz bu bölüm de inşallah en kısa zamanda açılarak meslek lisesi öğrencilerimiz faydalanacaktır” dedi.

 

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete