Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

iÇ HESAPLAŞMA MI?

iÇ HESAPLAŞMA MI?
Reklam

GAZETECİ LEVENT UYSAL’A SİLAHLI SALDIRI DÜZENLENMİŞTİ..  ANCAK HENÜZ OLAYIN FAİLLERİ HALA YAKALANMIŞ DEĞİL!..

iÇ HESAPLAŞMA MI?

Başkan Yücel Yılmaz ve Yasin Sagay’ın isimlerinin gazeteci Levent’e saldırı olayıyla ilişkilendirilmesi abesle iştigal.

Polisin olayla ilgili tahkikatı aralıksız sürüyor. Ayrıca konu ile ilgili bilgi kirliliği de yaşanıyor. Şehirde her kafadan bir ses çıkıyor. Ama affedersiniz, ona buna b..k atmakla bir adım öteye gidilmez. Durumun bir iç hesaplaşma olup olmadığı araştırılıyor. Büyük ihtimalle iç hesaplaşma olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.

Hatırlanacağı üzere; Balıkesir’de yayın yapan ve kısa süre önce kapanan bir yerel gazetenin sahibi olan Levent Uysal’a 28 Ağustos günü silahlı saldırı düzenlenmişti. Olay gece 01.00 sıralarında gerçekleşmiş, gazetecinin evinin önünde kasklı ve motosikletli 2 kişinin kendisine adres sorma bahanesi ile yaklaşması ve silahlarını ateşlemesiyle Uysal yaralanmış ve hastaneye kaldırılmıştı. Bacağından yaralanan Uysal, yaşanan saldırı ile ilgili olarak, “Bu bir namus davası değil, bu miras kavgası değil. Yazdıklarımızdan ötürü böyle bir saldırıya uğradığımı düşünüyorum” demişti.

Bu saldırı olayından bugüne kadar silahlı saldırının failleri yakalanabilmiş değil. Polis aramalarını ve çok yönlü araştırmalarını sürdürüyor.

Bu arada; şehirde bu saldırı olayıyla ilgili pek çok spekülasyonlar da yapılıyor. Bunların en ilginci Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ile yardımcısı Yasin Sagay’ın da bu olayın içine çekilmek istenmesi yönünde yaratılan bir hava. Ancak Yılmaz ile Sagay’ın kesinlikle bu olayın içinde olamayacağı ve seçimle işbaşına gelmiş bir belediye başkanının ve yanına yardımcı aldığı Yasin Sagay’ın görev başında oldukları, önceki iki başkandan aldıkları ağır yükün altından kalkmaya çalışırken nasıl bu tür gayrimeşru işlere bulaşmalarının izahının yapılamadığı, böyle ilişkilendirmelerin hiç ama hiç mümkün olmadığı, Balıkesir’i geliştirip güzellikler katmaya ve bu şehri marka şehir yapmaya çalışan iki başkanın böyle bir suçlama ile karşı karşıya kalmalarının hiç yakışık almadığı “büyük ayıp”la karşılandığı haber merkezimize ulaşan bilgiler arasında.

Yine daha önceki iki dönemden fazlasıyla nemalanan bazı güruhların, bu başkan ve başkan yardımcısına da aynı metotları uyguladıkları, bu tarz hareket eden gazetecilerin (önceki dönemler de ihale alanlar da dahil) ancak nemalanmaları kesildikleri ve işleri sekteye uğradığı için etik dışı hareketlerde bulundukları da yine sızan haberler arasında.

 

 

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ