Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

HOŞGELDİN ATATÜRK

HOŞGELDİN ATATÜRK

Vali Ersin Yazıcı, Atatürk’ün Balıkesir’e gelişinin 96. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Vali Ersin Yazıcı yayımladığı mesajda, “Büyük Atatürk, Balıkesir’de 96 yıl önce Seni karşıladığımızda duyduğumuz gurur ve heyecanı, bugün tüm Balıkesirliler olarak bir kez daha yüreğimizde hissediyoruz. Balıkesirliler, bundan 96 yıl önce Balıkesir’de yaktığın istiklal ve bağımsızlık meşalesini hiçbir zaman söndürmeyecekler.” dedi.
Vali Yazıcı, Balıkesir halkının Atatürk’e sevgisinin bundan sonraki yıllarda da devam edeceğini, onun ilke ve inkılaplarına sahip çıkacağını ifade etti.

ŞEREFLİ TARİHİMİZDE GURURLA YER ALDIK
Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı döneminde ve Cumhuriyetin kuruluşundan sonra Balıkesir’i birçok kez ziyaret edip, onurlandırdığını kaydeden Vali Yazıcı, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu, İstiklal Savaşımızın şanlı önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, bundan 96 yıl önce Balıkesir’imizde ağırlayarak şerefli tarihimizde gururla yer aldık. Milletimiz, çok zor şartlar altında kurduğu Türkiye Cumhuriyetini, barış ve huzur ortamını her zaman korurken ve karşılaşacağı güçlükleri yine millî birlik ve beraberlik içinde çözümleyeceğinden kimsenin şüphesi olmasın. Atatürk’ün gösterdiği hedef doğrultusunda, Balıkesir’i ekonomik olarak çok daha üst noktalara taşıyarak ülkemizin gelişimine en fazla katkıyı sağlayan illerinden biri yapma yürüyüşümüzü azim ve kararlılıkla sürdürmekteyiz” dedi.

BALIKESİR TÜRKİYE İÇİN ÖNEMİNİ BUNDAN SONRA DA DEVAM ETTİRECEKTİR
Yüreği vatan, millet ve bayrak sevgisiyle dolu bu milleti demokrasi ve hürriyet aşkından, gelişme ve kalkınma azminden hiç kimsenin geri döndüremeyeceğini ifade eden Vali Ersin Yazıcı, “Balıkesir olarak büyük bir heyecanla yolumuza devam ediyoruz. Bu doğrultuda başlatılan büyük çalışmalar, 2023 yılı hedefleri kapsamında hem Türkiye’yi hem de Balıkesir’i güçlü, gelişmiş ve kalkınmış bir geleceğe doğru taşımaktadır. 2023 hedeflerine yürüyüşümüzde Balıkesir, çok büyük katkı veren bir kenttir. Ülkemizi dünyanın ilk 10 büyük ekonomisine sahip ülkesi arasına taşırken Balıkesir’in de Türkiye’nin en büyük kentleri arasında olması için çaba içerisindeyiz. Kurtuluş Savaşı yıllarında vatanını korumak için birçok şehit verilen ilimizde ve ülkemizde muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkılması yolunda büyük gayret sarf edilerek, canla başla çalışılmaktadır. Balıke-sir’imiz Türkiye için önemini bundan sonra da devam ettirecektir” değerlendirmesini yaptı.

MİLLETİMİZİN DUASI ORDUMUZLA BERABERDİR
Mesajında, birlik ve beraberliğin bizi ayakta tutan en önemli unsur olduğuna vurgu yapan Vali Yazıcı, “Millî Kurtuluş Mücadelemizin zafere ulaşmasında önemli bir yere sahip Balıkesirliler, bu ülkenin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti’ne yönelik saldırılara da hiçbir zaman geçit vermeyecektir. 96 yıl önce Balıkesir’de parlayan Millî Mücadele Ateşi ve Kuva-yi Milliye Ruhu bugün de devam etmektedir. Birlik ve beraberliğimiz açısından önemli günler yaşıyoruz. Sınırlarımızda oluşturulmak istenen terör yuvalarına son vermek, bu terör odaklarını oluşturan unsurların bertaraf edilmesi amacıyla TSK’nın çalışmaları başarıyla devam ediyor. Böylesine günler Türkiye’nin birlik ve beraberliği açısından önemli ve kritik günlerdir. Hepimiz ortak payda-larımız söz konusu olduğunda bir, beraber ve bütünüz. Bu birlik ve beraberliğimizi muhafaza ettiğimiz sürece, aşamayacağımız hiçbir engelin, alt edemeyeceğimiz hiçbir iç veya dış tehdidin olamayacağına inanıyorum. Kahraman ordumuza, evlatlarımıza başarılar diliyorum. Milletimizin duası ordumuzla beraberdir” diye konuştu.

96 YIL ÖNCEKİ HEYECANI HALA YÜREĞİMİZDE HİSSEDİYORUZ
Vali Yazıcı, mesajının son bölümünde ise şunları kaydetti: “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün (6 Şubat 1923) 96 yıl önce Balıkesir’de karşılanmasında duyulan heyecanı Balıkesirliler olarak halen yüreğimizde hissediyoruz. Tarih boyunca önemli bir yere sahip olan Balıkesir’i hayatı boyunca 7 defa ziyaret ederek Balıkesirlileri onurlandıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün şahsında bütün şehitlerimizi bir kez daha minnetle yâd ederken, bize emanet edilen bu cennet vatanımıza düşman ayakları bastırtmamak için tüm benliğimizle söz veriyoruz.”

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ