Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

HIZLI ÇÖZÜM SERİ HİZMET

HIZLI ÇÖZÜM  SERİ HİZMET
Reklam

İCRACI DEVLET – Dr. Canbey, RTÜK bütçe görüşmelerinde, “Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile hızlı çözüm üreten, icracı bir devlet ve hizmet anlayışının ortaya çıkmıştır” dedi.


DEMOKRATİK YAYINCILIK – AK Parti Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, “Düzenleyici ve denetleyici olan RTÜK aracılığıyla demokratik yayıncılık anlayışını benimsemiştir” diye konuştu.


RADYO-TV FAALİYETLERİNİ
DÜZENLEMEK İÇİN KURULDU
Radyo ve Televizyon Üst Kurulunun 2019 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Tasarısı ve 2017 yılı Kesin Hesap Tasarısı vesilesi ile AK Parti Grubu adına söz alan Ak Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey Radyo ve Televizyon yayıncılığının önemli bir kitle iletişim aracı olduğunu belirterek, “Bu çerçevede Radyo ve Televizyon faaliyetlerini düzenlemek ve denetlemek amacıyla 1994 yılında kurulan Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, bugünkü yapısına 6112 sayılı Kanunla kavuşturulmuştur” dedi.
İNTERNET ORTAMINI DA DENETLEYEBİLECEK
Gelişen teknoloji ve değişen beklentiler sonrasında internet ortamından yayın ve yapımların sayısı artmış ve talepler bu yönde ilerlemiştir. Bu bağlamda RTÜK, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuyla birlikte hazırladığı yönetmeliğin yürürlüğe girmesi ile internet ortamından sunulan radyo ve televizyon hizmetlerini de denetlemeye başlayabilecektir.
İCRACI YÖNETİM
Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile bürokrasiyi azaltan, sorunlara hızlı çözüm üreten, icracı bir devlet anlayışı ortaya çıkmış ve hizmet odaklı yeni bir yönetim anlayışı meydana gelmiştir.
DEMOKRATİK YAYINCILIK ANLAYIŞI
AK Parti iktidarları döneminde radyo ve televizyonculuk alanında ülkemizde yaşanan gelişime ve ilerlemeler neticesinde demokratik yayıncılık anlayışı benimsenmiş ve bu bağlamda RTÜK, sorunların  çalışmalarını kesintisiz bir şekilde devam ettirmiştir.”

 

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ