Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

HİLTON YÜZME HAVUZU!

HİLTON YÜZME HAVUZU!

Otel yapılacaktı, bir bakın kaç yıldır

bu halde duruyor.. Utanalım beyler!..

Burası yapımına yeni başlanan bir havuz değil. Bildiğiniz gibi bir otel temeli. Ancak; her ne oldu ise bu otel yapılamadı ve yeri de tamamen kaderine terk edildi. Etrafındaki tahta perdeler de zaman içinde düşüp kırılınca ortaya bu manzara çıktı.

Bahsettiğimiz yer eski KİPA’nın, yani şimdiki MİGROS’un yanı.

Hatırlanacağı üzere; buraya HİLTON OTELİ yapılacaktı. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne ait Yaylada AVM ile önceki KİPA arasında yer alan 12 bin metrekare arazinin 6 bin metrekaresine otel yapılması için encümende yapılan ihaleyi HİLTON kazanmıştı.

Ancak; ne oldu ise oldu otel işi yattı. Belediye’de da konuya ilişkin bir açıklama yapmadı. Burada bir pürüz olduğu kesin ve neden bu durum kamuoyundan saklanıyor anlamak mümkün değil.

Açıklayın, olsun bitsin..

 

YERİN KULAĞI

Ayrıca buraya bir dip not düşelim: İktidarın belediyesi tarafından ihaleye çıkarılan bu otel yapılacak yeri Balıkesir iş dünyasının temsilcileri alacaktı. Bu nedenle o dönemde gizli bir toplantı yaptılar. Her şey tamamdı, yer alınacak, Balıkesir’e kazandırılacaktı. Ama ne olduysa oldu, son anda birkaç işadamının aralarında pürüz çıktı, yerin alımından vazgeçildi.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ