Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

HİÇBİR ŞEY İNSAN HAYATINDAN ÖNEMLİ DEĞİLDİR

HİÇBİR ŞEY İNSAN  HAYATINDAN  ÖNEMLİ DEĞİLDİR

Tüm Dünyayı ve Ülkemizi de etkisi altına alan corona virüs salgını nedeniyle devletin, vatandaşlar için şu ana kadar almış olduğu tüm önlemleri ve bundan sonra alacağı önlemleri sonuna kadar desteklediklerini ifade eden Balıkesir Esnaf ve Sanatkarları Odaları birliği Başkanı Fehmi Erdem “Hiçbir şey insan hayatından önemli değildir” dedi. Başkan Erdem 85 oda ve 44 bin üyenin bu koşullara titizlikle uyduğunu da önemle belirtti.

BESOB Başkanı Fehmi Erdem corona virüs salgını nedeniyle alınan ve alınacak önlemleri desteklediklerini belirterek “Corona virüs sebebiyle iş yapamayan esnaf ve sanatkarlarımızın her türlü ödemelerinin ülkemizde alınan tedbirler sona erinceye kadar, ertelenmesi için üst kuruluşumuz TESK’e müracaat ederek başvuru ve girişimlerimiz yaptık” diye konuştu.

“HER TÜRLÜ ÖNLEM GEREKLİLİK”

Yurtdışı giriş – çıkış yasakları, tüm okulların eğitime ara verilmesi, toplu yapılan spor, kültürel ve bunun gibi etkinliklerin ileri bir tarihe ertelenmesi gibi alınan önlemlerin insanlarımızın sağlığı için kaçınılmaz bir gereklilik olduğunun altını çizen Başkan Erdem, özetle toplu insan sirkülasyonunun olacağı her türlü konuda alınan önlemler lüzum görüldüğünde artarak devam ettirilmesi gerektiğini de savundu. Fehmi Erdem, alınan bu tedbirlerin yanında esnaf ve sanatkardan da işyerlerinin dezenfekte edilmesi konusunda daha titiz davranarak hijyen kurallarına bu zorlu süreçte en üst seviyeye çıkarmalarını istedi.

“DEVLETİMİZ GEREĞİNİ YAPACAKTIR”

Bu süreçte, bu küresel salgın hastalığın ekonomik boyutlarının da büyük olacağını söyleyen Başkan Erdem yaptığı açıklamada esnaf ve sanatkarın ödemelerinin ertelenmesi konusunda da girişimlerde bulunduklarını ifade etti. Başkan erdem Alınan ve alınacak her türlü önlem için hükümeti desteklediklerini önemle ifade ederek yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Corona virüs sebebiyle iş yapamayan esnaf ve sanatkarlarımız için, Balıkesir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak, üst kuruluşumuz TESK’e müracaat ederek, tüm sektörleri ekonomik olarak etkileyecek bu küresel krizin etkilerini bir nebze azaltmak için girişimde bulunulmuştur.

Esnaf ve sanatkarımız için, sosyal güvenlik primleri, vergiler, elektrik, doğalgaz, su, kredi ödemeleri ve bunun gibi her türlü ödemelerimizin, ülkemizde alınan tedbirler sona erinceye kadar, ertelenmesi için başvuru ve girişimlerimiz yapılmıştır.

Devletimizin de bu konuda gereğini yapacağına olan inancımız tamdır.”

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ