Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

HER ŞEY (GERÇEKTEN) GÜZEL OLACAK (MI)?..

admin

admin

Her şey 14 yaşındaki o çocuğun İmamoğlu’nun seçim kampanyası sırasında seçim otobüsünü yaklaşık 1.5 km koşarak takip edip camdam İmamoğluna ” Ekrem abi herşey çok güzel olacak ” demesiyle başladı… Bence bu olay üzerin’de en çok durulması gereken bir olay… Üzerinde onlarca yorum yapılabilir.

Bu Berkay’ın söylediği ” Herşey çok güzel olacak ” o kadar çok tuttu ki diğer aday Binali Yıldırımda ufak tefek değişikle ” Herşey daha güzel olacak ” demeye başladı.

Nasıl yani? 14 yaşında bir çocuk. AK Parti iktidarında doğmuş ve Sn. Erdoğan’dan başka neredeyse lider tanımamış bir çocuk.

Aslında İstanbul seçimleri o çocuğun aklında saklı. Eğer AK parti istediği sonucu elde edememişse n’apıp ne edip o çocuğu bulup neden öyle dediğini, onu nelerin böyle düşünmeye sevk ettiğini mutlaka öğrenmesi gerek.

Bazen bir kelime, bir cümle veya bir paragraf bir toplumun bir ulusun hatta bir devrin sonunu getirip yeni bir devri başlatabilir.

Atatürk’ün Baş komutanlık meydan muhaberesinde söylediği o meşhur  ” Ordular ilk hedefiniz Akdeniz’dir. İleri…! ” sözü Kurtuluş savaşının kaderini değiştirmiş, Bir milleti esaretten kurtarmıştır. 

Geçen ki yazımda da bahsettim. Aslında Cumhur ittifakı İstanbul seçimini iptal ettirerek büyük bir risk almıştır. Dimyata pirince giderken, evdeki bulgurdan da olma olasılığı oldukça fazladır. Peki böyle bir durum da bunun altından AK Parti kalkabilir mi?

Sn. Bahçeli açısından kaybedilecek hiç bir şey yoktur. Devlet bey ‘biz 18.81 aldık’ dedi noktayı koydu. ‘Gerisini ittifak ortağım düşünsün’ der gibi. O hemen köşesine çekilecek yine salvolarına başlayacaktır. Ancak en büyük kaybı iktidar partisi yaşayacak, taraftarlarının umudu kırılacaktır.

18 yıldır hep kazanmaya alışmış bir kitle partisi ilk defa kaybetmiş olacaktır. Parti yönetimi istediği kadar ‘biz başarılı olduk’ desin. Sen üç büyük şehir belediye ile birlikte ülkenin Bursa-Balıkesir hariç bütün önemli sayılabilecek Büyük Şehir Belediyelerini kaybetmişsen başarısızsın kardeşim…Öyle olmasa geçen hafta basına kapalı yapılan toplantıda uzun uzun bu konu tartışılmazdı…Başarısızlığı kabul eder ‘biz nerede hata yaptık?’ dersen ve hatalarından ders alarak yola çıkarsan çok kısa sürede eski gücüne kavuşursun, aksi halde bu seçimler sonun başlangıcı olur. Bir bakmışsın  ANAP’ın, DOĞRUYOL’un düştüğü duruma düşmüşsün.

İstanbul neden bu kadar önemli? Önemli, çünkü İstanbul Küçük Türkiye. Yani Anadolu’nun Hatta Trakya’nın bir özetidir. Boşuna Reis ” İstanbulu kazanan Türkiye’yi kazanmış, kaybeden Türkiye’yi kaybetmiş olacaktır” dememiştir.

Şimdi tekrar dönelim  İstanbul seçimlerinin kaderini değiştiren ” Herşey çok güzel olacak” sözüne… Bu söz bence resmen tuttu. Eskiden böyle sloganları AK parti bulup çıkarır, topluma mal ederdi şimdi roller değişti.

Tekrarlanan seçimlerin bu 40 günlük sürede tüm Türkiyenin gündeminde olacağı açıktır. Önemli olan kampanyanın bir şenlik havasında geçmesidir. Aksini düşünmek bile istemiyorum.

Önerim şudur… Ne olur gelin olayın sadece bir seçim olduğunu düşünerek hareket ediniz. Toplum ve ülke barışı adına bu çok önemlidir.

Şiddet sadece huzuru bozmakla kalmaz, kardeşlik duygusunu da bitirir.

Bakın illet, zillet söylemi pekte tuttu sayılmaz, ki Şimdi bu kelimeler yerine barış-kardeşlik ve Türkiye İttifakı üzerinde durulacakmış. Bence bu en doğru yaklaşım olacaktır…

Kimse unutmasın Başka Türkiye Yok. Ve biz 23 Haziran’dan sonra da bu ülkede yaşamaya devam edeceğiz.

 

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ