Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

HER ÇOCUK YENİ BİR UMUT

HER ÇOCUK YENİ BİR UMUT
Vali Ersin Yazıcı, Altıeylül Fevzi Çakmak İlkokulunda düzenlenen karne dağıtım törenine katıldı.
Karne dağıtım törenine katılan Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Altıeylül Kaymakamı Oktay Kaya, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız ve Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik öğrencilerin büyük coşkusuyla karşılandılar. Sınıflarda öğrencilerle bir süre sohbet eden Vali Yazıcı, öğrencilerle tek tek ilgilendi.
Balıkesir’de toplam 187 bin 843 öğrenci karnelerini alarak yarıyıl tatiline girdi. 2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılının ilk döneminin sona ermesiyle birlikte binlerce öğrenciyi karne heyecanı sardı.
  
İLK DURAK 1. VE 2. SINIF ÖĞRENCİLERİ
İlk olarak ilkokul 1. Ve 2. sınıf öğrencilerini ziyaret eden Vali Yazıcı, öğrencilerle yakından ilgilendi ve beraberindeki heyetle birlikte öğrencilere karnelerini dağıttı.
KARNE SEVİNÇLERİNE ORTAK OLDU
1.ve 2. Sınıf öğrencilerine karne dağıtımının ardından Vali Ersin Yazıcı ve beraberindekiler, Ana Sınıfı öğrencilerinin karne sevinçlerine ortak oldular.
BÜTÜN ÖĞRENCİLERİ TEBRİK EDİYORUZ
Karne dağıtımı sırasında ilimizde karne alan bütün öğrencileri öncelikle tebrik ederek, yarıyıl tatillerini iyi geçirmelerini dileyen Vali Yazıcı, öğrencilerimize dinlenmelerinin yanı sıra kitap okumaları tavsiyelerinde bulundu ve kitap hediye etti.
GECE GÜNDÜZ DEMEDEN ÖZVERİLİ BİR ŞEKİLDE ÇALIŞMALIYIZ
Vali Ersin Yazıcı çocukların aileleri ile iyi bir tatil dönemi geçirmelerini ve karnesinde kırıklar bulunan öğrencilerin gelecek dönem çok çalışarak notlarını düzelteceklerine inandığını söyledi. Daha sonra okulun yönetici ve öğretmenleri ile bir araya gelen Vali Yazıcı, “İlimizde eğitim ve öğretim çıtasının yükseltilmesi için özverili bir çalışma ve iş birliğinin önemine değinerek, Balıkesir’de eğitim kalitesinin artırılmasına yönelik uygulamaya geçirilen BENGİ Projesi için hepimize önemli sorumluluklar düşmektedir, bunun için gece gündüz demeden özverili bir şekilde çalışmalıyız. “diye konuştu.
DERS ZİLİ 4 ŞUBAT GÜNÜ ÇALACAK
İkinci kanaat dönemi ise 4 Şubat 2019 Pazartesi başlayacak ve 14 Haziran 2019 Cuma günü sona erecek. 2019-2020 eğitim öğretim yılı ise 16 Eylül 2019 Pazartesi günü başlayacak.
Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete