Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

HEP ‘’SÖZ KONUSU OLAN VATANSA GERİSİ TEFERUATTIR’’ DERİZ!!!

Hüseyin Gündoğdu

Hüseyin Gündoğdu

Canlar,

3 Kasım 2020’de yapılan ABD seçimlerini, mevcut ABD Başkanı TRUMP kaybetmiştir. Başkanlığı kazanan Joe BİDEN ise 20 Ocak 2021 de göreve başlayacaktır.

Emperyalist ülkelerde yönetenler, kaybetmelerine rağmen, ülkelerinin çıkarı her şeyden önce gelir.

Hani bizler hep sözde deriz ‘’ Söz konusu vatansa, gerisi teferruattır.’’ İnançlı olarak kalben söylemiyoruz, hep mideden söylüyoruz. Ne yazık ki, bizim ülkede görünen budur.

Elin yöneticisi bay TRUMP gidecek olmasına rağmen, ABD çıkarı için, 60-70 yıldır her dediklerini aynen yerine getiren müttefiki Türkiye Cumhuriyeti’ne AMBARGO koyarak gidiyor. Gördüğünüz gibi ne kadar da KADİRŞİNASLAR!

Türkiye Cumhuriyeti, 1950-1953 yıllarında müttefiklik ruhu ile Kore’de savaşmıştır. Bu savaşta 721 şehit, 2147 gazi ve 175 askerinin ise, akıbetini öğrenemiyecek şekilde kayıp vermiştir. Böylece ülkemiz müttefiklik ruhunu kahramanca tescilletmiştir. Bununla da kalmamıştır. Afganistan, Bosna ve Sudan gibi bir çok ülkeye daha sonra, kahraman askerlerini göndermiştir.

Buna karşın, başta ABD ve AB olmak üzere müttefiklerimiz zaman zaman çeşitli Ambargolar uygulayarak, milletimizin maddi ve manevi sıkıntılar yaşamasına neden olmuşlardır.

Bir vatandaş olarak, şu anda uygulanmakta olan ABD ve Mart’ta AB’nin muhtemelen uygulayacağı ambargolar kabul edilemez. Bu haksızlığı asla kabul etmemeliyiz.

ABD’nin bahanesi S-400 füzelerinin alınmasıymış,

Türkiye’nin savunmasına destek olmayacaksın, senden Patriot Füzeleri istendiğinde, refüze edeceksin. Ortak olduğumuz halde F-35 uçaklarının ortaklığından, hakkın olmadığı halde çıkaracaksın. Benzer bir çok sorunda, sorumluluğunu yerine getirmeyeceksin. Sonra da giderayak Ambargo koyacaksın. Türkiye Cumhuriyeti bunu kabul etmeyecektir.

Avrupa Birliği 2021 mart ayında, ülkemizin güneyinde Doğu Akdeniz’de ki karasularımızda devam eden petrol ve doğalgaz arama çalışmasını engellemek istiyor. Bu uygulamaları durdurmadığımız taktirde muhtemelen ambargo uygulayacaklarmış. AB kapısında keyfi olarak yıllardır, ülkemizi sebepsiz yere bekletiyorlar. Doğu blokunda düne kadar düşman olan birçok ülkeyi, Avrupa Birliğine hemen kabul ettiler.

Canlar,

TBMM’de 600 milletin vekili mevcuttur. Yukarı da söylediğim gibi ‘’ söz konusu vatansa, gerisi teferruattır’’ sözünün gereğini yerine getirmeleri elzemdir.

Müttefiklik bir kenara konulup, öncelikle vatanımızın çıkarları doğrultusunda alınması gereken önlemleri Türkiye Büyük Millet Meclisinde acilen almaları ve uygulamaya koymaları gerekir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin hür olduğu ve ‘’Yurtta Sulh, Cihanda Sulh’’ ilkesi doğrultusunda, dünya kaynaklarının adaletli bir şekilde, tüm dünya insanları için kullanılmasına öncülük etmeleri durumu Türkiye Cumhuriyeti’nin karakterine yakışan olur.

Dünyanın herhangi bir noktasında, bir afet olduğunda, gelişmiş ülkeler hemen göstermelik yardımlarda bulunurlar. Halbuki iyi niyetli olsalar, o sorunu kökten çözebilecek kaynak ve imkanları vardır. Ne yazık ki sorunu kökten çözmezler. Sorunlara neden olan gelişmiş ülkelerin kendileridir. Geri kalmış ülkelerin halkları, tabiata verilen zararın ceremesini, hayatları ile öderler.

İnanıyorum ki; dünyadaki kaynaklar doğru, adaletli ve hakkaniyet ölçülerinde kullanıldığında, hiçbir insan yatağına ya da köşesine aç çekilmeyecektir. Dünyadaki tüm canlılar, olabildiğince mutlu ve müreffeh olacaklardır.

Canlar,

Dünyada yaşanan bu acımasızlıkların bir an önce sona ermesini içtenlikle diliyorum. Başta insanlar olmak üzere tüm canlılar iyiye, güzele, hoşgörü ve adaletle iç içe yaşamaları en temel haklarıdır. Ebedi olan makam ve mevki değil, insan olabilmektir. İşte bay Trump’ın gidişi, buna çok güzel bir örnek oldu.

Tüm insanların kardeşçe yaşamaları ve sağlıklı olmalarını diliyorum

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete