Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

HALK İSTİYOR

HALK İSTİYOR

EY YETKİLİLER!.. MADEM PROJESİ HAZIR, NE BEKLİYORSUNUZ? YAPIN BU TARİHİ HASTANEYİ HEMEN YENİDEN, EK BİNALI VE TAM TEŞEKKÜLLÜ HALDE HİZMETE GEÇSİN..

Özcan Özakbaş

Atatürk Mahallesi’ndeki Balıkesir Devlet Hastanesi, Balıkesir Devlet Hastanesi Balıkesirlilerin uzun yıllardır bildiği, alıştığı ve çok sevdiği çok sevdiği bir hastane. Ama sağlık hizmetine yetemiyor! Nasıl yetsin?

Görevlendirmeler nedeniyle yeterli doktor yok, ihtiyaç büyük. Çünkü doktor sayısı fazlasıyla azaldı, giden dönmüyor ne hikmetse!  Yatak sayısı çok az, döner sermaye kısıtlı, para desteği alamıyorlar. Kategorisi bile düşürülmüş! Sanki üvey evlat.

İl Sağlık Müdürlüğü’ne soruyoruz şimdi:

Bu hastane neden bu halde?

Neden sanki ilgisizliğin kurbanı olmuş gibi bir görüntüsü var?

TBMM’deki Vekiller “Yenisi yapılacak” diyorlar ama bir hareket görünmüyor. Halkın derdine niçin derman olunmuyor?

Hatırlayacak olursak; geçtiğimiz ayki sürmanşetimizde EKOL HASTANEMİZ ÇOK ZOR DURUMDA” demiştik.

Yetkililerin ek binalı hastane olacağı ve 450 yatağa çıkarılacağı (halen 180 yataklı!) yolunda beyanatları olmasına rağmen yeni yatırımın çok ağırdan alındığı ifadeler arasında. Oysa durum acil.

Eli kolu bağlı olmasına rağmen hastane yönetimi elinden geleni yapıyor bu kısıtlı imkanlarda, ama o da yetmiyor. Genel görüntü tarihi hastanenin can çekiştiği. Hastalar, vatandaşlar tarihi hastanenin hemen rehabilite edilmesini isterken Şehir Hastanesine ulaşmakta güçlük çektiklerinden, mesafelerin fazla olduğundan yakınmakta ve bunu her platformda dile getirmekteler. Ayrıca geçmişte görev yapan Balıkesir’li yöneticilerden daha fazla randıman aldıklarını, fayda gördüklerini söylemekteler.

Bizde diyoruz ki; yapın artık bu yeni hastaneyi yeniden. Madem projesi de hazır, niçin başlanılmıyor bu Balıkesir Devlet Hastanesi’nin yapım işine? Yetkililer bu durağan süreçte niye bir açıklama yapma gereğini bile duymuyorlar acaba?

Sonuç itibariyle insan sağlığı önemli. Lafla da peynir gemisi yürümüyor.

Halk bu hastaneyi çok istiyorsa, bu hastaneye gönül veren, tefrişatına destek olan onlarca hemşehrimiz de “neden bu halde?” diye soruyorsa.. Balıkesir’den seçilen milletvekilleri niye bu hastanenin hızla hayata geçmesi için tam manasıyla, usulüne uygun işi kovalamıyorlar?

Tüm Balıkesir şimdi bu hastanenin akıbetini soruyor, yetkililerden sağlıklı bir açıklama bekliyor bilesiniz..

 

 

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete