Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

HALDIR HALDIR GEZENLER

Erhan Yırcalı

Erhan Yırcalı

Bir grup var, hiçbir şeye aldırdığı yok. Sokaklarda haldır haldır geziyorlar. Parkta yürüyüş yapıyorlar. Market alışverişlerini aksatmıyorlar. Araba ile gezmeler, uygun yerde durup piknik yapmalar falan filan.
Bu insanlar olayın farkında değil. Tamam belki sende virüs yok ama karşındakinde var. Pazara gidiyorsun, Pazar da insan kalabalığı. Önlem alınıyor alınmasına da vatandaş alınan önlemlere uymuyor ki…
TEDBİR
Devlet, hükümet zaten her türlü tedbiri alıyor. Alınan bu tedbirlere uyması gereken kim? Halk. Yani bizleriz. Kimsenin uyduğu yok. Sıkılı verdik bu işten. Ya ölüm! Şaka değil ki bu virüs. Öldürüyor kardeşim. Bana bir şey olmaz, virüs bana bir şey yapmaz gibi kurulan cümleler ne kadar yanlış.
Birde cami de namaz kılmak isteyenler var. Sevgili cemaat, Diyanet İşleri Başkanlığı ne dedi ise onu yapmak zorundasın. Alınacak önlemlere hepimizin uyması gerekiyor. Ne olur buna önlemlere dikkat edelim.
ELBET GÜNEŞ DOĞACAK

//////

ÖLÜM ve KORONAVİRÜS

“Virüs hepimize ölümü hatırlattı.”
İnsanın doğasında var, unutmak. Günlük hayat koşuşturmasının içinde ölümü unutuveriyoruz. Bu virüs ise, hepimize ölümü hatırlattı. Her gün etrafımızda birileri ölürken bir gün sıranın bize geleceğini düşünmedik hiç. Şimdi ise eve kapanmış virüsün bize bulaşmaması için dua ediyoruz.
Hayat devam ediyor gibi görünse de etmiyor aslında. Ölüm kapımız da ve şöyle bir vicdan muhasebesi yapmak gerekiyor. Bugüne kadar ne yaptım? Soralım bakalım kendimize. Şu anda virüs bize gelmeden ne yapacaksak yapalım. Fırsat bu fırsat.
Tolstoy: ‘Hayatı anlamayanlar ölümü hatırlamayı arzu etmezler. Çünkü bu hatırlama onlara, yaşadıkları hayatın aklî vicdana uygun düşmediğini gösterir.’ Der.
– “O kaçmakta olduğunuz ölüm, işte o, size mutlaka ulaşacaktır. Sonra, görülmeyeni de görüleni de bilene döndürüleceksiniz. O, size yapıp etmiş olduklarınızı haber verecektir.” (Cuma suresi 8)
Biz ise artık ölümü hatırlayalım lütfen! Hiç bir şey yapmadı isek bugüne kadar şimdiden itibaren hazırlanalım öbür dünyaya…

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
EY RABBİM !!!! - 30 Mayıs 2020
Tuzsuz Şampuan - 29 Mayıs 2020
Balıkesir - 28 Mayıs 2020
BİR BERBER BİR BERBERE - 27 Mayıs 2020
KORONA ESPİRİLERİ - 15 Mayıs 2020
ÖRNEK İNSAN - 14 Mayıs 2020
SENİN YÜZÜNDEN - 12 Mayıs 2020
ANNELERE GÜZEL SÖZLER - 11 Mayıs 2020
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ