Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

HAK ARAMAK SUÇ!

Cengiz Güneş

Cengiz Güneş

Aydeniz Et Balıkesirspor, Samsun deplasmanında puan ya da puanları kaybetti. Neden? Yardımcı hakemin hatası sonucu. Sonra ne oldu? Kırmızı beyazlı takımın Kulüp Başkanı Ümit Arslan, PFDK’ya sevk edildi. Alınan karar ne? 15 gün hak mahrumiyeti ve Kulübe de 55 bin TL para cezası.
Balıkesirspor bunu hak etti mi? Haksız bir eleştiri mi yapıldı? Hayır. Tamamen müsabaka hakemlerinin hatası. Ama fatura kime kesildi? Kulüp Başkanı ve Kulübe..
Haksızlığa karşı konuşmak suç. Konuşuyorsun hemen sevk nereye PFDK’ya yani Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na.. Haklı olarak ya da haksız olarak ses çıkartmanın bedelini hemen fatura ediyorlar. Hak aramak suç!
Sen takımının maçına gidemiyorsun, ama hakem suçlu olduğu halde maç alıyor. Yani hatası taçlandırılıyor. Olan da futbol kulüplerine oluyor.
Bu sistem böyle işlediği sürece kulüplerinin başı ağrımaya devam edecek, haksız puan kayıpları yaşanacak, takımların canları yanacak, kimi küme düşecek, kimi şampiyonluktan olacak..
Ama hata yapan hakemler ödüllendirilmeye devam edecek. Tüm Türkiye’nin gördüğü, tüm yorumcuların hatalı dediği pozisyonu maç sonrası eleştirdi diye Başkan’a 15 gün hak mahrumiyeti veriyorsun, yardımcı iki üç maçta görev almayacak, müsabakanın orta hakemi yardımcıya alet olacak ama hemen başka bir maça gidecek..
Kısaca haklı da olsan haksız da olsan sesini çıkartmayacak, hak aramayacaksın. Neden mi? Emsal teşkil eder hakemler rencide olur. Sakın ha onlar rencide olmasın.. Çünkü onların arkası sağlam! Hakkıyla hakemlik yapanların da böyle hakemler yüzünden hakkı yeniyor. Görevi saha da adaletli olması gereken hakemlerin kendi içlerinde adaleti yok ki!..

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
Ne çektik be! - 6 Mayıs 2021
HAK ARAMAK SUÇ! - 17 Nisan 2021
KESİN CEZAYI - 20 Mart 2021
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete