Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

GÜNMARSİFED TÜM GÜCÜNÜ VERECEK

GÜNMARSİFED TÜM GÜCÜNÜ VERECEK

GÜNMARSİFED Güney Marmara Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu çatısı altındaki derneklerin temsili ve TÜRKONFED Yöneticilerin katılımı ile 21 Aralık 2020 Pazartesi akşamı Güney Marmara gelecek planlamalarına temel teşkil edecek konuları ve yapılması planlanan çalışmaları görüştü.

GÜNMARSİFED Güney Marmara Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu Başkan İsa Tamer Çelik başkanlığında önemli bir toplantıya ev sahipliği yaptı. Türkonfed Başkan Yardımcısı ve Sütaş Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serpil Veral, Türkonfed Başkan Yardımcısı ve Moda ve Hazır Giyim Federasyonu Başkanı Hüseyin Öztürk, BASİAD Başkanı Abdullah Bekki, BANGİAD Başkanı Emrah Bilcanlı, ÇASİAD Başkanı Semih Başaran, BANSİAD Başkanı H. Cengiz Küçükköseleci, BİSİAD Başkanı İsmail Özer, GÜNMARSİFED Yönetim Kurulu Üyesi Barış Aksoy araştırmaları ve görüşlerini aktardıkları konuşmaları ile toplantıya katkı verdiler.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan İsa Tamer Çelik 2020 yılı gelişmeleri ışığında 2021 yılı ile birlikte Güney Marmara’da yaşanabilecek gelişmeler ve bu doğrultuda dikkatle takip edilmesi gereken konular ve bunlara yönelik planlamalara dikkat çekti.

Başkan Çelik: “ Zor bir dönemden geçiyoruz. Bizleri meşgul eden konu sadece pandemi değil. Deprem planlamasına olan acil ihtiyaç gerçeği, sürece bağlı tüm iş dünyasını derinden etkileyen gelir kaybı ve sürdürülebilirlik sorunu, istihdam piyasasında ve çalışanların gelirlerinde yaşadıkları kayıpları planlamalarımıza dahil etmeye çalışıyoruz. Tüm bu gelişmelere ilave ülkemizin ağırlıklı olarak Güney Doğu Anadolu bölgesinden bölgemize yönelen göç, yabancı sığınmacıların bölgemize olan ilgisi planlamaların yeniden ele alınmasını gerekli kıldı. Pandemi ve depremin yönlendirmesi ile özellikle İstanbul’dan yazılım sektörü ve uzaktan çalışma kapasitesine sahip firmaların nitelikli işgücü merkezleri tarafından da bölgemize bu merkezlerin taşınması anlamında nitelikli bir göç hareketi bekliyoruz. Tüm bu gelişmeler planlamaların yeniden gözden geçirilmesi ve yeni akımların göz önüne alınarak şehirlerin kapsamlı planlamasına duyulan ihtiyacı ortaya koymaktadır. Bu konuda GÜNMARSİFED Yönetim olarak bizlerde tüm gücümüz ile bölgemize destek vermeye ve değer üretmeye hazırız” dedi.

BASİAD, BAGİAD, ÇASİAD, BANSİAD, BİSİAD, BANGİAD başkanları yaptıkları çalışmaları sunarak TR22 Bölgesinin önümüzdeki 10 yıl planlaması için yapılabilecek çalışmalara ve konunun ne kadar büyük önem taşıdığına değinerek bu yönde GÜNMARSİFED tarafından yapılacak projeksiyon çalışmasına destek vermeye hazır olduklarını söylediler.

TÜRKONFED Başkan Yardımcıları Serpil Veral ve Hüseyin Öztürk GÜNMARSİFED tarafından ortaya konan projenin önemine değinerek; Türkonfed bilgi birikimi, insan gücü ve Know-how’ı ile destek vereceklerini ifade ederek Güney Marmara Planlamaları ile ilgili görüşlerini aktardılar.

 

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete